Metalų Biržos

Spalio 21, 2020

Pastovumo nematyti – tauriųjų metalų kainos ir toliau stipriai svyruoja kiekvieną savaitę. Galima pastebėti, kad kone visų metalų vertės vėl nukrito, tik vario pakilo į rekordinę poziciją. Apžvalgininkai iš „Captalandconflict.com“ teigia, jog tam turi įtakos artėjanti infliacija. Tačiau yra dar daugiau veiksmų, lemiančių šį nepastovumą, kaip JAV prezidento rinkimai bei santykiai su Kinija, koronavirusas ir kt. Iki šių metų galo galima tikėtis verčių svyravimų be ženklių kainų kryčių.
Auksas šiuo metu kainuoja 1903,78 $/oz. Šaltinis „Spglobal.com“ teigia, jog jei JAV prezidento rinkimus laimėtų J. Biden, tai išeitų auksui į naudą; tikėtina, kad ir santykiai su Kinija pagerėtų. Visgi, geltonasis metalas ateinančiu laikotarpiu ir taip yra užsitikrinęs pastovumą: Kinijoje auga jo poreikis, o Šveicarijoje – eksportas (šalt. „In.reuters.com“, „Gold.org“). Centriniai pasaulio bankai taip pat pasitiki auksu šiuo kriziniu laikotarpiu (šalt. „Thegoldobserver.substack.com“).  
 
Sidabro kaina nukrito iki 24,4 $/oz. Pagal kreivės pokyčius galima pastebėti, jog šią savaitę metalas pradėjo gan stipriai, o praėjusias šešias dienas kaina buvo labiau smukusi (šalt. „Fxempire.com“). Šaltinis „Reportdoor.com“ mano, jog baltasis metalas pastaruoju metu atrodo silpniausiai iš visų tauriųjų metalų. Tačiau apžvalgininkai iš „Dailyforex.com“ teigia, jog dabar verta stebėti, kaip kis metalo kaina, nes jo kryptis – kol kas neaiški.
 
Paladžio kaina krito iki 2355,17 $/oz, o platinos – iki 863 $/oz. Sustiprėjęs JAV doleris neleidžia kilti šių metalų kainoms (šalt. „Sharecafe.au“). Šaltinis „Seekingalpha.com“ mano, jog investuoti į paladį yra rizikinga, kadangi griežtėja įstatymai dėl automobilių išmetamos taršos, o paladis yra naudojamas būtent taršių automobilių gamyboje. Šiam metalui turėtų būti geresni kiti metai. Tuo tarpu platina gali būti pritaikoma ir aplinkai draugiškų automobilių gamyboje, tad šis metalas tikrai sužibės ateityje (šalt. „Kitco.com“).
Automobilių pardavimai atsigauna visame pasaulyje, ypač Kinijoje ir Europos valstybėse, tačiau į tai reikėtų kol kas žvelgti atsargiai, nes daugelis valstybių vėl karantinuojasi (šalt. „Marketwatch.com“, „Marketscreener.com“, „Nny360.com“).
 


 
Vario vertė šoktelėjo net iki 6941,92 $/t. Tai didžiausia metalo vertė per 28 mėnesius. Panašu, kad išaugęs metalo poreikis kelia jo kainą – dėl pandemijos ir streikų didžiosiose kasyklose sustoja darbai, dėl to atsiranda metalo stygius (šalt. „Metalsdaily.com“). Nereikėtų nustebti, jei vario kaina pakils ir kitą savaitę.