Metalų Biržos

Spalio 14, 2020

Šią savaitę prastai pasirodė tik platinos kaina – visų kitų metalų kainos pakilo. Kaip jau kurį laiką galima pastebėti, metalų kainos pastaraisiais mėnesiais yra labai nepastovios, tad ateinančiomis savaitėmis galima tikėtis visko: tauriųjų metalų kainos arba augs, arba kris. Visgi, šie metai turėtų užsibaigti gan aukštomis tauriųjų metalų vertėmis.
Geltonojo metalo kaina paaugo iki 1924,76 $/oz. Šaltinio „In.reuters.com“ teigimu, auksas dabar laikosi stabiliai, nors JAV doleris pradėjo vėl stiprėti beigi jaučiama ir infliacijos pradžia. Manoma, kad kriziniu laikotarpiu, kaip jau rodo patirtis, aukso kaina išliks aukštose pozicijose ir jo poreikis dar labiau išaugs (šalt. „Cnbctv18.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ mano, kad aukso kaina iki metų galo viršys 2000 $/oz.
 
Sidabro kaina pakilo iki 25,16 $/oz. Baltajam metalui žadama gera ateitis – šaltinis „Dailyforex.com“ mano, kad metalo kaina jau pasiruošusi kilti aukštyn. Šaltinis „Kitco.com“ teigia, kad artimiausiu metu sidabro kainos augimo greitis pralenks aukso. Tačiau kai kurie apžvalgininkai mano, jog į sidabro vertės atsigavimą reikėtų žiūrėti atsargiai, nes metalo kaina pastarosiomis savaitėmis buvo kritusi (šalt. „Uk.Investing.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ mano, jog šio metalo vertė kurį laiką išliks panaši į dabartinę ir tik beliks stebėti, kaip ji toliau kis.
 
Paladžio kaina pakilo iki 2416,32 $/oz, o platinos nukrito iki 880,79 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad kol kas abiejų metų ateitis turėtų būti puiki, kadangi išaugo dyzelinių automobilių poreikis. Platina yra pigesnė investicija su teigiamu potencialu, o paladis – saugi ir su garantuota didesne grąža. Tad verta įsivertinti visas rizikas prieš renkantis metalą investicijoms.
Kinijoje per rugsėjo mėnesį sužibėjo automobilių pardavimai, kai kitose šalyse pardavimai yra gan vangoki (šalt. „Bloomberg.com“, „In.reuters.com“). Svarbu paminėti, kad elektromobilių pardavimai iki kitų metų galo turėtų patrigubėti, o Jungtinėje Karalystėje jau dabar jaučiamas šių naujų automobilių trūkumas (šalt. „Thedriven.io“).
 


 
Vario kaina stipriai šoktelėjo šią savaitę – šiuo metu jis kainuoja 6704,7 $/t. Metalo poreikis nemažėja, tačiau gavyba pradėjo lėtėti dėl streikų kai kurios kasyklose (šalt. „Mining.com“). Visgi, artimiausiu metu metalo kaina gali kiek kristi ir po to stabilizuotis.