Metalų Biržos

Spalio 7, 2020

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje kiek geresnė nei praėjusioji – kone visų tauriųjų metalų kainos atsigavo. Tai, kad vertės atsigauna lėtai, nėra blogas ženklas. Kaip tik atvirkščiai – tai yra proga tauriųjų metalų kainoms sustiprinti savo poziciją. Šios savaitės kainų didėjimui įtakos turėjo JAV dolerio vertės mažėjimas bei JAV prezidento rinkimai – kol viena stipriausių valstybių renka savo naująjį lyderį, tai suteikia kitų valstybių ekonomikoms šiokio tokio neužtikrintumo (šalt. „Wisdomtree.eu“, „Finance.yahoo.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1912,89 $/oz. Jau ne naujiena, kad šis metalas yra glaudžiai susijęs ir su JAV dolerio vertės pokyčiais. Kai tik JAV doleris krenta – auksas auga (šalt. „Uk.Investing.com“). Indijoje mažėja aukso importas – pirkėjai laukia dar didesnio geltonojo metalo kainos kryčio (šalt. „Finances.yahoo.com“). Tačiau to kainos kryčio gali ir nebūti – pavyzdžiui, Centriniai bankai vėl didina aukso atsargas (šalt. „Kitco.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad per ateinančius tris mėnesius aukso vertė gali kilti net iki 2200 $/oz.
 
Sidabras šiuo metu kainuoja 24,35 $/oz. Šaltinis „Goldseek.com“ teigia, kad nors ir baltojo metalo kaina šiek tiek sumažėjo, tai vis tiek geriausias šio metalo ketvirtis nuo 2010 metų. Šiuo metu sidabro kaina yra stagnacijoje – vertė nei stipriai krenta, nei greitai auga (šalt. „Fxempire.com“). Bet gera žinia ta, kad investuotojai yra itin susidomėję sidabru – per praeita mėnesį jo daugiau parduota nei aukso (šalt. „Investing.com“).
 
Paladžio kaina pakilo iki 2374,57 $/oz, o platinos – iki 902 $/oz. Šaltinis „Uk.Investing.com“ paladį apibūdina kaip saugią investiciją. Tačiau tai neturėtų būti ilgametė investicija kaip pvz. auksas, nes paladžio poreikį nusakyti tolimesnėje ateityje dar kol kas sunku. Tuo tarpu platinai ekspertai prognozuoja teigiamą ateitį – šio metalo poreikis tikrai augs (šalt. „Miningweekly.com“).
Automobilių pardavimai atsigauna tiek JAV, tiek Kinijoje (šalt. „Techexplore.com“). Pastaroji šalis turėjo itin pelningą rugsėjį – parduota daugiausiai automobilių, lyginant su praeitais ketvirčiais (šalt. „Pledgetimes.com“).
 


 
Vienintelio vario kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 6519,73 $/t. Ekspertai ir toliau tikina, kad vario kainos mažėjimas yra laikinas: juk šio metalo kaina per pandemiją ir taip išaugo rekordiškai (šalt. „Mining.com“). Tas pats šaltinis teigia, kad šis laikotarpis bus palankus visiems industriniams metalams – jų poreikis išaugs.