Metalų Biržos

Rugsėjo 30, 2020

Jau kurį laiką tauriųjų metalų kainos nekyla. Šią savaitę galima pastebėti pagrindinę tendenciją – daugelio metalų vertės sumažėjo labai nedaug, galima sakyti, jog išliko tokioje pat pozicijoje, lyginant su praeita savaite. Tam daugiausiai įtakos turi sustiprėjęs JAV doleris (šalt. „Metalsdaily.com“). Tačiau apžvalgininkai mano, kad nors ir dabar tauriųjų metalų kainos sumažėję, iki metų galo jos turėtų atsigauti (šalt. „Bloomberg.com“).
Geltonasis metalas šiuo metu kainuoja 1881,24 $/oz. Šaltinis „Investing.com“ teigia, jog aukso kainos pokyčiai labai stipriai koreliuoja su JAV dolerio vertės pokyčiais. Visgi, auksui žadama gera ateitis. Šaltinio „Bloomberg.com“ ekspertai teigia, kad auksas turi stiprų pagrindą ateinantiems penkeriems metams. O apžvalgininkai iš „Kitco.com“ tiki, jog iki metų galo šio metalo vertė tikrai atsigaus.
 
Neverta nustebti, kad ir sidabro kaina šią savaitę nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 23,66 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, jog sidabras, taip pat kaip ir auksas, turi tvirtą savo kainos pagrindą ir tai leis jo kainai augti ateityje. Ar ta kaina augs tolygiai, ar ne – dar nėra aišku. Šaltinis „Dailyforex.com“ teigia, kad nereikėtų nustebti, jei baltojo metalo vertė gali didėti netolygiai.
 
Paladžio kaina sumažėjo labai neženkliai – šiuo metu jis kainuoja 2273 $/oz. Platinos kaina nepakito – išsilaikė ties 888 $/oz riba. Paladžio ateitis kol kas neaiški – panašu, kad gali sumažėti jo poreikis automobilių gamyboje, nes JAV pradedama skatinti aplinkai draugiškų automobilių gamyba (šalt. „Uk.reuters.com“, „Heraeus.com“). Tuo tarpu platinos turėtų laukti šviesesnė ateitis – šaltinis „Miningweekly.com“ teigia, jog šio metalo poreikis turėtų išaugti. Ir nors jo poreikis išaugs, panašu, kad platinos gavyba lėtėja (šalt. „Southerntimesafrica.com“). Šaltinio „Edition.cnn.com“ ekspertai rekomenduoja investuoti ne į auksą ar sidabrą, o į platiną, nes ilgalaikėje perspektyvoje šio metalo vertė turėtų labai išaugti.
Automobilių pardavimų tendencijos labai nesikeičia, tik JAV galima pastebėti šiokį tokį atsigavimą (šalt. „Prnewswire.com“).
 


 
Net ir vario kaina šią savaitę neatsilaikė – šiuo metu jis kainuoja 6557,21 $/t. Tačiau šis kainos krytis greičiausiai yra laikinas – šaltinis „Mining.com“ teigia, kad ateityje vario poreikis tikrai didės, tačiau jo išgaunama bus arba tiek pat, arba netgi mažiau, o tai natūraliai didins ir metalo kainą.