Metalų Biržos

Rugsėjo 23, 2020

Šios savaitės tauriųjų metalų kainų kreivės turi vieną tendenciją – savaitės pradžioje buvo pasiekusios piką, o po to kasdien krito. Šiandien kainų krytis buvo staigiausias. Kai kurių metalų verčių sumažėjimas nebuvo toks didelis jau keletą savaičių. Visgi, tai negalioja variui – šią savaitę jis vienintelis atsilaikė prieš šiuos neigiamus pokyčius.
Aukso kaina krito iki 1914,24 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ mano, jog jei aukso kaina yra žemiau 1920 $/oz ribos, tai jau yra įspėjantis signalas, kad šio metalo vertė gali ir toliau mažėti. Tačiau šaltinis „Kitco.com“ nesutinka ir teigia, kad aukso vertė gali kristi net iki 1765 $/oz, o po to greitai pakilti iki 2300 $/oz. Kaip bus iš tiesų, belieka tik stebėti.
 
Sidabro kaina šią savaitę nukrito gan stipriai – šiuo metu jis kainuoja 24,8 $/oz. Didžiausią įtaką šio metalo vertės sumažėjimui turi stiprėjantis JAV doleris (šalt. „Fxempire.com“). Visgi, sidabrui apžvalgininkai kol kas nepiešia labai pozityvios ateities – iki šių metų galo jo kaina gali sumažėti net iki 21 $/oz (šalt. „Investing.com“).
 
Paladžio kaina nukrito iki 2289,83 $/oz, o platinos iki 888,91 $/oz. Kaip galima pastebėti, paladžio kaina nukrito nežymiai, lyginant su praeita savaite. Šaltinis „Forbes.com“ teigia, kad Australijoje auga naujų paladžio kasyklų paieška. Tai reiškia, jog metalo poreikis tikrai nedings ir jo kaina išsilaikys aukštoje pozicijoje. Tuo tarpu platina nepalieka gero įspūdžio su savo staigiu kainos kryčiu. Tačiau šaltinis „Securities.io“ mano, jog dabar yra puiki proga didinti platinos atsargas, kol metalo kaina yra nedidelė.
Automobilių pardavimai labai skirtingai atsigauna kiekvienoje rinkoje: vienur greičiau, kitur lėčiau (šalt. „Livemint.com“). Svarbu paminėti, kad didėjantys automobilių pardavimai Kinijoje taip pat didina kainų skirtumą tarp platinos ir paladžio (šalt. „Etftrends.com“).
 


 
Vienintelis varis šią savaitę išsilaikė savo užtikrintoje pozicijoje – šiuo metu jis kainuoja 6775,25 $/t. Kinijai ir toliau reikia didelių vario kiekių. Dėl nemažėjančio metalo poreikio, kasyklos didina savo našumą: pavyzdžiui, kasyklos „Ivanhoe“ (Kongas) produktyvumas yra didesnis nei didžiųjų pasaulio kasyklų (šalt. „Mining.com“). Tai parodo, jog kasyklos nori greitai prisitaikyti prie augančio vartotojų poreikio.