Metalų Biržos

Rugsėjo 16, 2020

Šią savaitę tauriųjų metalo kainos laikosi pastoviai. Vienų vertės kiek pakilo, kitų – nežymiai nukrito. Panašaus scenarijaus pastaruoju metu galima ir toliau tikėtis, nes JAV dolerio vertė svyruoja, koronavirusas niekur nedingsta, o metalai nors ir sulaukia investuotojų dėmesio, ne visada jų gavimas bei gavyba šiuo laikotarpiu yra lengvi (šalt. „Metalsdaily.com“, „Finance.yahoo.com“).
Aukso kaina nors nežymiai, bet pakilo iki 1957,34 $/oz. Šaltinis „Uk.reuters.com“ teigia, kad šiuo metu kiek sumažėjo investuotojų susidomėjimas geltonuoju metalu. Dėl to neverta nustebti, nes krizinis laikotarpis prailgo ir kol kas nėra aiški jo pabaiga. Tačiau šiam metalui žadama puiki ateitis per ateinančius metus – manoma, kad jo kaina pakils iki 2400 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Baltojo metalo kaina taip pat pakilo – šiuo metu jis kainuoja 27,17 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad sidabras dabar yra gan tvirtoje savo kainos pozicijoje. Apžvalgininkai antrina ir žada teigiamą ateitį šiam metalui – nors ir lėtai, jo kaina tikrai kils artimiausiu laikotarpiu (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad jei greitu metu metalo kaina kils iki 28 $/oz, tai po to galima tikėtis dar spartesnio augimo.
 
Paladžio kaina paaugo iki 2321 $/oz, o platinos iki 964 $/oz. Apžvalgininkai teigia, kad platina šiuo metu susilaukia nemažai dėmesio iš investuotojų (šalt. „Fxempire.com“). Pagrindinė to priežastis – prieinama metalo kaina (šalt. „Govettpreciousmetals.com“). Svarbu paminėti, kad platina yra itin plačiai naudojamas metalas, tad jei investuotojų susidomėjimas ir toliau didės, jo kaina gali kilti. Tuo tarpu paladis laikosi stabilioje pozicijoje – tiek jo poreikis, tiek pačio metalo trūkumas nekinta.
Kinijoje kiek atsigavo automobilių pardavimai (šalt. „China.org.cn“). Ši valstybė taip pat paskelbė, kad skatins vandeniliu varomų transporto priemonių pardavimus (šalt. „Nasdaq.com“). Tačiau bendrai paėmus automobilių pardavimus visame pasaulyje, viliamasi, kad jie atsigaus tik 2025 metais (šalt. „Thisismoney.co.uk“).
 


 
Vario kaina šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 6739,09 $/t. Vario poreikis Kinijoje ir toliau nemažėja. Kai kurios kasyklos net ir šiuo kriziniu laikotarpiu nesustoja plėstis – pavyzdžiui Ekvadore ir Zambijoje bus vykdomi dideli kasyklų plėtros projektai (šalt. „Mining.com“)