Metalų Biržos

Rugsėjo 9, 2020

Nepastovumas tauriųjų metalų rinkoje vėl jaučiamas – daugelio metalų kainos krito per šią savaitę. Verčių pokytis nebuvo itin drastiškas, tačiau kassavaitiniai kainų svyravimai investuotojams kelia neaiškumo jausmą. Viena pagrindinių to priežasčių – nepastovi JAV dolerio pozicija (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, kai metalų kainos krenta, tai yra patogus metas pigiau į jį investuoti, nes ilgalaikėje perspektyvoje metalams numatoma šviesi ateitis.
Geltonojo metalo kaina nukrito iki 1930,07 $/oz. Aukso kainos nepastovumui daugiausiai įtakos turi JAV doleris – šiuo metu nėra itin aišku, kokia linkme jis kryps (šalt. „Bnnbloomberg.ca“). Visgi, ekspertai mano, kad šia sumažėjusia kaina verta pasinaudoti, nes kitais metais aukso kaina tikrai kils. Šaltinis „Sbma.org.sg“ teigia, kad aukso vertė kitais metais gali viršyti 2500 $/oz.
 
Sidabro kaina taip pat nukrito – šiuo metu jis kainuoja 26,92 $/oz. Tiek auksas, tiek sidabras yra labai susiję metalai, tad neretai jų kainų tendencijos yra panašios. Baltojo metalo vertės kryčiui taip pat įtakos turi sumažėję importo kiekiai į Kiniją per praeitą mėnesį (šalt. „Sharecafe.com.ua“). Tačiau sidabrui kiti metai taip pat turėtų būti geri – manoma, kad jo kaina kils iki 30 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladžio kaina pakilo iki 2310,4 $/oz, o platinos nukrito iki 917 $/oz. Platinos kainos mažėjimui įtakos turi JAV dolerio stiprėjimas ir koronaviruso padariniai pasaulio rinkose (šalt. „Uk.investing.com“, „Fxstreet.com“). Visgi, šaltinis „Prnewswire.com“ teigia, kad platina sulaukia daugiau dėmesio iš investuotojų ir metalo kaina turėtų atsigauti.
Svarbu paminėti, kad jaučiamas kritinis kai kurių metalų trūkumas, pavyzdžiui, paladžio. Dėl to šio metalo kaina ir toliau auga (šalt. „Spglobal.com“).
Automobilių pardavimai po truputį atsigauna, tačiau neženkliai. Kad jie būtų kokie buvo prieš koronavirusą, prognozuojama, kad Kinijai atsitiesti reikės penkerių metų, o JAV – dvejų (šalt. „Carscoops.com“, „Auto.econimictimes.indiatimes.com“).
 


 
Variui jau antra savaitė iš eilės yra palanki – šiuo metu jis kainuoja 6753,86 $/t. Kinijoje ir toliau auga vario poreikis, tad šio metalo importo skaičius taip pat padidėjo (šalt. „Mining.com“). Panašu, kad metalo vertė pastaruoju metu turėtų tikrai išsilaikyti šioje tvirtoje pozicijoje.