Metalų Biržos

Rugsėjo 2, 2020

Nereikėjo ilgai laukti, kad tauriųjų metalų kainos vėl atsigautų – šią savaitę visų metalų vertės padidėjo. JAV dolerio vertė krenta, investuotojų aktyvumas didėja – šie veiksniai turi nemažai įtakos tokiam staigiam tauriųjų metalų kainų augimui (šalt. „Metalsdaily.com“). Panašu, kad iki šių metų galo metalų vertės gali ir toliau augti, kadangi sąlygos tam yra palankios.
Aukso kaina pakilo iki 1966,89 $/oz. Pagrindinė priežastis, kodėl šią savaitę atsigavo aukso kaina – krentantis JAV doleris (šalt. „Bnnbloomberg.ca“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad jei auksas pasieks 2000 $/oz kainos poziciją, iš jos jis kurį laiką tikrai nejudės – atvirkščiai, kaina turėtų kilti dar sparčiau. Kaip situacija kis, jau bus galima spręsti po kelių savaičių.
 
Sidabro kaina paaugo iki 28,14 $/oz. Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, kad baltojo metalo vertė atsigauna greičiau, lyginant su auksu. Apžvalgininkai mano, kad sidabro ateitis ir toliau kryps į teigiamą pusę: šio metalo poreikis skirtingose gamybos srityse ir toliau auga (šalt. „Lbma.org.uk“). Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad sidabras dabar yra tvirtoje savo kainos pozicijoje ir greitu metu ji gali viršyti 29 $/oz.
 
Šią savaitę tiek platinos, tiek paladžio kainos taip pat pakilo, lyginant su praeita. Paladis kainuoja 2250,69 $/oz, o platina – 934 $/oz. Nors verčių paaugimai nėra itin dideli, jie vis tiek žada geresnę ateitį abiem metalams. Šaltinis „Lbma.org.uk“ teigia, kad tiek paladžio, tiek platinos poreikis po truputį krenta automobilių gamybos sektoriuje. Visgi, priklausomai nuo laikotarpio, kartais šis poreikis išauga. Pavyzdžiui, pandemijos metu Kinijoje išaugo automobilių pardavimai – žmonės stengėsi nesinaudoti viešuoju transportu (šalt. „Metalsdaily.com“). Automatiškai didėjo ir metalų poreikis. Automobilių pardavimai kol kas taip pat yra stabilūs tiek Europoje, tiek JAV (šalt. „Timesnownews.com“).
Svarbu pridurti, kad investuotojai daug aktyviau domisi investicijomis į platiną – tikisi, kad šio metalo kaina dar labiau išaugs (šalt. „Etftrends.com“).
 


 
Vario kaina pakilo rekordiškai, lyginant su praeitomis savaitėmis. Šiuo metu jis kainuoja 6726,3 $/t. Apžvalgininkai teigia, kad Kinijoje itin išaugo vario importas, tad dėl to kyla ir metalo kaina (šalt. „Mining.com“). Didžiosios kasyklos, siekdamos pagreitinti gavybos tempus, kuria darbo automatizacijos procesus.