Metalų Biržos

Rugpjūčio 26, 2020

Tauriųjų metalų kainos kol kas stagnacijoje – dalies metalų vertės vėl krito, lyginant su praeita savaite. Kitų šiek tiek paaugo, bet neženkliai. Visgi, kainų krytis nėra ženklus, tad galbūt tai yra puiki proga pigiau investuoti, nes koronaviruso keliama krizė nesitraukia, JAV bei Kinijos santykiai negerėja. Šios ir kitos priežastys potencialiai ateityje gali vėl padidinti tauriųjų metalų vertes.
Geltonasis metalas šiuo metu kainuoja 1928,96 $/oz. Panašu, kad susidomėjimas investicijomis į auksą nemažėja – Irane didinama aukso luitų gamyba (šalt. „En.trend.az“). Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad Indijoje per pastaruosius penkis mėnesius išaugo aukso importo skaičius. Šaltinio „Advisorperspectives.com“ apžvalgininkai teigia, kad susidomėjimas auksu tikrai nemažės ir tik laiko klausimas, kada jo kaina vėl išaugs.
 
Baltojo metalo kaina nusistovėjo ties 26,56 $/oz. Pastarasis kainos augimas buvo didžiausias per 13 metų (šalt. „Investing.com“). Šaltiniai „Fxempire.com“ ir „Uk.investing.com“ teigia, kad sidabras dabar pasiekė tvirtą savo kainos ribą. O kas laukia toliau? Panašu, kad metalo kaina dar turi potencialo augti – šiais metais gali pasiekti ir 30 $/oz ribą (šalt. „Fxempire.com“).
 
Paladis šią savaitę kainuoja 2173,33 $/oz, o platina – 921,93 $/oz. Nors abiejų metalų poreikis niekur nedingo, panašu, kad ateityje jis visgi gali mažėti. Ekspertai teigia, kad vandeniliu varomos transporto priemonės, elektromobiliai įgaus daug daugiau populiarumo tarp vartotojų nei dabar (šalt. „Eurekalert.org“). Šios aplinkai draugiškos transporto priemonės turėtų tapti pigesnės ir labiau prieinamos (šalt. „Earth.com“). Tad platinos bei paladžio ateitis kol kas yra neaiški – viskas priklauso nuo to, kaip greitai keisis transporto priemonių pasiūla ir vartotojų poreikis.
Benzinu, dyzeliu varomų automobilių pardavimai pastaruoju metu kol kas yra stabilūs (šalt. „Metalsdaily.com“).
 


 
Vario kaina šiek tiek pakilo – šiuo metu jis kainuoja 6439,04 $/t. Šaltinių teigimu, varis pastaruoju metu tampa gamintojams itin patraukliu metalu (šalt. „Mining.com“). Visgi, per visą laikotarpį, kai pasaulį krečia koronaviruso pandemija, didžiosios kasyklos patiria nuostolius: pavyzdžiui Čilės „Antofagasta“ prarado 22 % pelno, lyginant su praeitų metų tokiu pat laikotarpiu (šalt. „Metalsdaily.com“).