Metalų Biržos

Rugpjūčio 19, 2020

Šios savaitės tendencijos priešingos nei praeitos – visų tauriųjų metalų kainos nukrito, tik vario pakilo. Panašu, kad per ateinančias savaites kainos gali stipriai svyruoti dėl politinių neramumų pasaulyje, krentančio JAV dolerio, ir, žinoma, koronaviruso (šalt. „Uk.finance.yahoo.com“). Visgi, baimintis neverta, nes tauriųjų metalų kainos krenta nestipriai, o po to auga daug sparčiau.
Geltonojo metalo kaina krito iki 1982,65 $/oz. Šaltinis „Bloomberg.com“ mano, kad investuotojai šiuo metu turėti išlikti neutralūs ir nekreipti didelio dėmesio į nedidelius kainų nukrypimus. Šaltinis „Aljazeera.com“ teigia, kad dėl koronaviruso smarkiai išaugo investicijos į auksą, tad jo kaina neturėtų stipriai mažėti. Nevertėtų nustebti, jog iki metų galo aukso vertė gali išaugti iki 2300 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Sidabro kaina nukrito nestipriai – šiuo metu jis kainuoja 27,32 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad daugėja baltojo metalo pirkėjų. Kai sidabras vėl pasieks savo stiprią poziciją, t. y. viršys 28 $/oz ribą, jo kaina po to turėtų vėl staigiau kilti (šalt. „Fxstreet.com“, „Dailyforex.com“). Šaltinis „Investing.com“ mano, kad sidabro era dar nesibaigia ir jo auganti kaina dar nustebins investuotojus.
 
Tiek platinos, tiek paladžio kainos nukrito šią savaitę. Paladis šiuo metu kainuoja 2154,07 $/oz, o platina – 956,04 $/oz. Šaltinis „Fxdailyreport.com“ teigia, kad greitu metu abiejų metalų kainos turi atsigauti, kadangi automobilių pardavimai vėl kyla. Visgi, šaltinio „Bloomberg.com“ apžvalgininkai mano, kad platina kainuoja per mažai, nei turėtų kainuoti. Svarbu paminėti, jog tiek platinos, tiek paladžio kasyklų darbai lėtėja dėl koronaviruso, jaučiamas metalų stygius (šalt. „Jacarandafm.com“, „Numismaticnews.com“). Dėl metalų stygiaus turėtų paaugti ir jų kaina.
 


 
Vario kaina paaugo gan stiprokai per šią savaitę – šiuo metu jis kainuoja 6408,4 $/t. Ne vienoje pasaulio kasykloje buvo sustabdyti darbai dėl koronaviruso ir tai turėjo nemenkų pasekmių: pavyzdžiui, kasykloje „Constancia“ (Peru) 8 savaites nevyko kasybos darbai – įmonė prarado 51,9 mln. JAV dolerių. Visgi, metalo stygius ir padidino jo kainą. Kinijoje auga vario importas, o „Codelco“ CEO mano, kad metalo kaina dar kils (šalt. „Mining.com“).