Metalų Biržos

Rugpjūčio 12, 2020

Kad tauriųjų metalų kainos vėl pakiltų, nereikėjo laukti labai ilgai – vienos veržiasi į rekordines kainų pozicijas, kitos – tiesiog atsigauna. Tik vario kaina pradėjo kiek kristi. JAV doleris silpnėja, bet akcijų biržos atsigauna – apžvalgininkai baiminasi infliacijos (šalt. „Investing.com“, „Dailyfx.com“). Visgi, daugelis įvykių, darančių įtaką tauriųjų metalų kainoms nesikeičia, kad panašu, kad vertės laikysis gan pastoviai.
Aukso kaina paaugo iki 2029,46 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad 2000 $/oz yra kertinė šio metalo kainos pozicija, žemiau kurios jis neturėtų kristi. Apžvalgininkai mano, kad dabar reikėtų kiek atsargiau investuoti į geltonąjį metalą, kadangi nėra tiksliai aišku, kaip greitai kils jo vertė (šalt. „Themarketear.com“). Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad dabar yra visai nebloga proga pardavinėti aukso investicijas, kol metalo kaina yra ganėtinai aukšta.
 
Baltasis metalas nesustoja stebinti – šią savaitę jis pasiekė rekordinę savo kainos poziciją ir kainuoja 29,23 $/oz. Šaltinis „Dailywealth.com“ teigia, kad čia dar ne pabaiga – panašu, kad sidabro kaina ir toliau augs. Apžvalgininkai mano, kad kai sidabro vertė viršys 30 $/oz, jo vertė po to augs dar stipriau (šalt. „Dailyforex.com“). Panašu, kad sidabro laukia tikrai šviesi ateitis: investuoti pigu ir saugu.
 
Paladžio ir platinos kainos šią savaitę pradeda atsigauti. Paladis šiuo metu kainuoja 2250 $/oz, o platina – 990 $/oz. Šaltinis „Cfdtrading.com“ teigia, kad šis verčių atsigavimas yra teigiamas ženklas abiem metalams ir netolimoje ateityje jų kainos ir toliau gali kilti. Dėl COVID-19 užsidarinėja platinos, paladžio kasyklos – tikėtina, kad pasijus metalų trūkumas ir išaugs jo kaina (šalt. „Newstube.com.in“).
Automobilių pardavimai tiek Kinijoje, tiek JAV ir toliau atsigauna (šalt. „Forbes.com“, „Wardsauto.com“).
 


 
Vario kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 6284,94 $/t. Didžiosios pasaulio kasyklos ir toliau plėtoja savo darbus ir plečia kasyklų projektus (šalt. „Mining.com“). Įdomu tai, kad Kinijoje per pastaruosius mėnesius itin išaugo vario importas. Panašu, kad nors ir metalo poreikis auga, pačio metalo resursai nemažėja. Tad kol kas metalo poreikio augimas neturi didelės įtakos jo kainai.