Metalų Biržos

Liepos 29, 2020

Panašu, kad liepos mėnuo užsibaigs teigiama gaida – visų tauriųjų metalų (išskyrus vario) kainos gan ženkliai pakilo. Žinoma, panašių pokyčių ir buvo galima tikėtis, kadangi ekonominė krizė niekur nesitraukia, ne vienoje pasaulio valstybėje skelbiama antroji koronaviruso banga (šalt. „Metalsdaily.com“). Per ateinančias savaites (greičiausiai net iki pat rudens) metalų vertės turėtų ir toliau augti.
Geltonojo metalo kaina per savaitę paaugo rekordiškai – iki 1947,22 $/oz. Šaltinis „Finances.yahoo.com“ teigia, kad tai viena didžiausių šio metalo verčių per ilgą laiką. Įdomu tai, kad Kinijoje per metus aukso „sunaudojimas“ krito 38,25 % (šalt. „Thestandar.com.hk“). Tačiau tam yra kelios priežastys – koronavirusas su sumažėjusia perkamąja galia bei JAV ir Kinijos įtempti santykiai. Nevertėtų nustebti, jog ir kitose valstybėse auksas nėra itin perkamas – priežastys dėl to išlieka panašios. Visgi, jo kaina auga kaip potencialiai perkamos investicijos.
Šaltinis „Bnnbloomberg.ca“ teigia, kad geltojo metalo vertė artimiausiu metu tikrai viršys 2000 $/oz.
 
Atrodė, kad sidabro kaina per praėjusias savaites jau buvo rekordiškai pakilusi. Taip daugelis manė, kol nepamatė, kaip šio metalo vertė kilo per šią savaitę – sidabras šiuo metu kainuoja 24,93 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad metalas jau daug metų nebuvo pasiekęs tokios aukštos savo vertės. Apžvalgininkai kaip susitarę ragina investuotojus didinti sidabro atsargas – manoma, kad netolimoje ateityje jo kaina dar labiau išaugs (šalt. „Fool.ca“, „Marketwatch.com“).
 
Paladžio kaina per šią savaitę stipriai pakilo – šiuo metu jis kainuoja 2335,47 $/oz. Platina taip pat neatsilieka – jos kaina pakilo iki 959 $/oz. Šaltinis „Miningweekly.com“ teigia, kad abiejų tauriųjų metalų kainos greitu metu turėtų kilti.
Automobilių pardavimai pasaulyje atsigauna (šalt. „Just-auto.com“). Tai turėjo tiesioginės įtakos ir paladžio kainos augimui (šalt. „Fxdailyreport.com“). Šaltinis „Investing.com“ teigia, kad ir platinos vertė taip pat turėtų sparčiau kilti dėl atsigaunančios automobilių gamybos bei pardavimų.
 


 
Vario kaina labai nežymiai nukrito – šiuo metu kainuoja 6417,22 $/t. Po truputį atsigauna kai kurių kasyklų darbas Pietų Amerikoje, bet kol kas sunku prognozuoti, ar kasyklos pastoviai didins savo pajėgas (šalt. „Mining.com“). Augantis koronavirusu sergančiųjų kiekis gali vėl sustabdyti kasyklų darbą, o dėl to lygiagrečiai kils ir metalo vertė.