Metalų Biržos

Liepos 22, 2020

Tauriųjų metalų kainos paaugo ir šią savaitę. Galima pastebėti, jog kainų didėjimas yra išties spartus. Panašu, kad ši tendencija gali vykti ir toliau, kadangi pandemijos sukelta ekonominė krizė pasijus visame pasaulyje (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina paaugo iki 1818,16 $/oz. Šaltinis „Uk.reuters.com“ teigia, kad geltonojo metalo kainos augimui daugiausiai įtakos daro jau minėta pandemijos sukeliama ekonominė krizė. Ne veltui pasaulio centriniai bankai didino šio metalo atsargas – vien per gegužę buvo užsipirkta 40 tonų aukso (šalt. „Zerohedge.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad per ateinančius 6-9 mėnesius geltonasis metalas pasieks savo rekordinę kainos poziciją – gali viršyti 2000 $/oz.
 
Baltasis metalas pasiekė bene aukščiausią savo poziciją per pastaruosius ketverius metus – šiuo metu jis kainuoja 19,91 $/oz. Šaltinis „Marketoracle.co.uk“ teigia, kad šio metalo poreikis yra itin išaugęs. Ir ne veltui – iki šių metų pabaigos sidabro vertė gali išaugti dar labiau (šalt. „Lombardiletter.com“). Šaltinis „Investingcube.com“ mano, kad nevertėtų nustebti, jog šių metų gruodį sidabras kainuos net 25 $/oz.
 
Šią savaitę ir paladžio kaina sužibo – metalo vertė pakilo iki 2058 $/oz. Pastaruoju metu prognozės dėl šio metalo kainos pokyčių buvo miglotos, bet panašu, kad ir paladžiui žadama šviesi ateitis – krizės laikotarpiu daugelio metalų kainos turėtų ir toliau kilti (šalt. „Metalsdaily.com“).
Platinos vertė taip pat padidėjo iki 852 $/oz. Metalo kaina yra veikiama krentančių automobilių pardavimų, tačiau galima pastebėti, kad ir tokiu laikotarpiu ji sugeba šiek tiek augti. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad platinos kaina šiais metais neturėtų kristi.
Lyginant šių ir praeitų metų birželį, bendrai visame pasaulyje automobilių pardavimai krito 30 %, o Europoje – 43% (šalt. „Miningweekly.com“). Automobilių gamintojus gelbėja hibridinių automobilių pardavimai – pavyzdžiui, šio tipo automobilių pardavimai Jungtinėje Karalystėje pakilo net 211 %, Ispanijoje 44 %, o Vokietijoje 55 %. Panašu, kad hibridiniai automobiliai sparčiai populiarės visame pasaulyje.
 


 
Vario kaina ir toliau auga – šiuo metu jis kainuoja 6466,82 $/t. Metalo vertės didėjimo priežastis nesikeičia – jaučiamas jo trūkumas, dėl COVID-19 viruso itin sulėtėjo jo gavyba (šalt. „Mining.com“). Nevertėtų nustebti, kad vario kaina ir toliau kils.