Metalų Biržos

Liepos 15, 2020

Tendencijos nesikeičia – tauriųjų metalų kainos vėl pakilo. Kai kurių šoktelėjo net rekordiškai. Panašu, kad artimiausiu metu metalų vertės ir toliau gali didėti dėl niekur nesitraukiančio koronaviruso ir jo padarinių, JAV ir Kinijos įtampos bei stiprėjančio JAV dolerio (šalt. „Nasdaq.com“).
Geltonojo metalo kaina pastaruoju metu be perstojo auga – šiuo metu jis kainuoja 1803,27 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad auksas tikrai gali išlaikyti savo stiprią poziciją iki 2021 metų. Ekspertai taip pat mano, kad šiuo metu auksas yra labai vertinga investicija (šalt. „Oilprice.com“). Vien per šį ketvirtį Rusija pardavė daugiau aukso nei naftos (šalt. „Themoscowtimes.com“). Iki metų galo (o gal net anksčiau) geltonojo metalo kaina gali pakilti iki 1900 $/oz (šalt. „Fidelity.co.uk“).
 
Sidabro kaina per šią savaitę šoktelėjo ženkliai – šiuo metu jis kainuoja 19,13 $/oz. Šaltinis „Marketwatch.com“ teigia, kad jau nedaug trūksta, kad baltasis metalas pasiektų savo didžiausią vertę, kuri buvo prieš ketverius metus. Panašu, kad netolimoje ateityje jo kaina gali pakilti iki 20 $/oz (šalt. „Safehaven.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, jog sidabras taps dėmesio verta investicija – ypač tiems, kurie neinvestuoja į brangiuosius metalus.
 
Paladžio kaina šiek tiek padidėjo – šiuo metu jis kainuoja 1996,67 $/oz. Kaip ir per praeitas savaites, metalo kaina labai stipriai nesikeičia, tad kol kas sunku prognozuoti, į kurią pusę ji toliau kryps (šalt. „Metalsdaily.com“).
Platinos kaina paaugo iki 839,11 $/oz. Šaltinis „Platinuminvestment.com“ teigia, jog platinai šie metai turėtų būti gan sėkmingi, nes jos poreikis nemažėja. Kaip bus iš tiesų, kol kas sunku spręsti, kadangi ir šio metalo vertė didėja gan lėtai.
Stebint pasaulinius automobilių pardavimus galima prieiti prie išvados, jog jie vieni blogiausių per pastaruosius metus. Šaltinis „Pulsenews.co.kr“ teigia, kad jie turėtų atsigauti tik 2023 metais. Kinijoje situacija panaši: automobilių pardavimai per šiuos metus valstybėje kris iki 10-20 % (šalt. „Zerohedge.com“).
 


 
Vario kaina šoktelėjo rekordiškai – šiuo metu jis kainuoja 6452,49 $/t. Pagrindinė to priežastis – metalo trūkumas. Kasyklose darbai nevyksta arba yra labai sulėtėję, o kai kuriose iš jų vyksta darbuotojų protestai (šalt. „Mining.com“).