Metalų Biržos

Liepos 8, 2020

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Ir panašu, kad metalų vertės ir toliau augs, nes koronavirusas iš didžiųjų valstybių nesitraukia. Kai kurie taurieji metalai tampa saugia investicija, dėl to didėja ir jų poreikis. Kiti metalai yra naudojami gamybai, jaučiamas jų trūkumas dėl lėtesnio kasyklų darbo (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1786,77 $/oz. Šaltinio „Sprott.com“ teigimu, tai didžiausia metalo vertė nuo 2012 metų. Investuotojai sparčiai didina geltonojo metalo atsargas – tai dar viena priežastis, dėl ko auga aukso vertė (šalt. „Reuters.com“). Panašu, kad iki 2021 metų aukso kaina gali pakilti net virš 1900 $/oz (šalt. „Forexlive.com“). Šaltinis „Nasdaq.com“ ragina nebijoti šiuo laikotarpiu investuoti į geltonąjį metalą, kadangi jo kaina tikrai augs.
 
Sidabro kaina per šią savaitę paaugo gan stiprokai – šiuo metu jis kainuoja 18,33 $/oz. Šaltinis „Bullionvault.com“ teigia, kad baltojo metalo kaina šiais metais gali viršyti 20 $/oz. Į sidabrą investuoti tikrai verta – jis nebrangus, poreikis niekada nemažėja dėl plataus panaudojimo ir, tikėtina, kad šiais metais gali pasiekti savo vertės rekordą (šalt. „Investingcube.com“).
 
Paladžio kaina pagaliau paaugo – šiuo metu jis kainuoja 1952 $/oz. Visgi, metalas dabar laikosi ties panašia kainos pozicija ir ekspertams dar sunku spręsti, kur jo kaina kryps šiais metais (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, ekonominė krizė šiais metais pasireikš daugelyje valstybių, o tai turėtų padidinti tiek paladžio, tiek kitų tauriųjų metalų kainas.
Platinos kaina šią savaitę padidėjo iki 836,95 $/oz. Šaltinis „Kitco.com“ teigia, kad nereikėtų nustebti, jog platinos kaina išliks panašioje pozicijoje per šiuos metus. Gali būti, kad rudenį netgi šiek tiek kris.
Šaltinis „Zerohedge.com“ teigia, kad per paskutinę birželio savaitę automobilių pardavimai Kinijoje krito 37 %. Lyginant su 2019 metais, automobilių pardavimai visame pasaulyje irgi gerokai sumažėjo (šalt. „Quint.com“). Jei pandemija bei ekonominė krizė atsitrauks, automobilių pardavimai turėtų po truputį atsigauti.
 


 
Vario kaina nesustoja augti – šiuo metu jis kainuoja 6063,15 $/t. Panašu, kad vario kaina ir toliau didės, nes dėl viruso kasyklų darbai stoja, o metalo poreikis nemažėja: pavyzdžiui, Čilėje virusu apsikrėtė tūkstančiai darbuotojų (šalt. „Mining.com“). Tuo tarpu Kongo Demokratinėje Respublikoje statoma nauja kasykla – šis „Kakula“ projektas sparčiai juda į priekį.