Metalų Biržos

Liepos 1, 2020

Tauriųjų metalų kainos šiuo metu laikosi gan pastoviai: aukso, sidabro ir vario kiek paaugo, paladžio ir platinos – šiek tiek nukrito. Tikėtina, kad visą vasaros laikotarpį metalų vertės ir išliks panašios. Rudenį prognozuojama antra COVID-19 banga – jei ji įvyks, tauriųjų metalų kainos turėtų kilti, o investuotojams turėtų būti palanku investuoti jau dabar (šalt. „Metalsdaily.com“).
Geltonasis metalas šiuo metu kainuoja 1773,84 $/oz. Aukso kaina palengva auga, bet metalui žadamas dar didesnis augimas (šalt. „Fxstreet.com“). Tas pats šaltinis teigia, kad geltonojo metalo kaina jau nebeturėtų kristi, nes pasiekė tvirtą savo kainos poziciją. Jei bus antroji koronaviruso banga, aukso vertė gali augti net iki 2000 $/oz (šalt. „Crytopotato.com“).
Jungtiniuose Arabų Emyratuose 85 % krito auksinės juvelyrikos pardavimai, tačiau 2021 metais prognozuojamas atsigavimas (šalt. „Zawya.com“).
 
Baltojo metalo kaina taip pat paaugo – šiuo metu jis kainuoja 17,87 $/oz. Šaltinis „Etftrends.com“ teigia, kad investuotojams dabar itin palankus laikas investuoti į šį metalą. Nereikėtų nustebti, kad greitu metu jo kaina gali pakilti iki 19 $/oz (šalt. „Thinkmarkets.com“, „Fxempire.com“). Šaltinis „Kitco.com“ prognozuoja, kad trejų metų bėgyje sidabras gali kainuoti net 50 $/oz.
 
Paladžio kaina vėl nukrito – šiuo metu jis kainuoja 1914 $/oz. Pagrindinė to priežastis – ne tik kritę automobilių pardavimai, bet sustoję darbai Afrikos kasyklose dėl koronaviruso (šalt. „Invezz.com“). Šio metalo ateitis kol kas neaiški – per metus jo kaina krito 5 %, poreikis taip pat po truputį mažėja (šalt. „Metalsdaily.com“). Gali būti, jog paladžio kaina ateityje ir toliau kris.
Platinos kaina irgi šiek tiek nukrito – šiuo metu ji kainuoja 819,7 $/oz. Šiam metalui žadama kiek šviesesnė ateitis nei paladžiui – jo poreikis auga, natūraliai turėtų kilti ir kaina. Pavyzdžiui Kinijoje per pastaruosius metus platinos poreikis išaugo ženkliai ir augimas turėtų nesustoti (šalt. „Platinuminvestment.com“, „Miningweekly.com“).
Automobilių pardavimai neauga, o JAV jie sumažėjo gan ženkliai. Tam nemažai turi įtakos „Black lives matter“ protestai bei koronavirusas (šalt. „Forbes.com“).
 


 
Vario kaina paaugo iki 5943,66 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad kainos atžvilgiu, tai geriausias ketvirtis šiam metalui nuo 2010 metų. Jaučiamos metalo stygiaus baimės, kadangi poreikis tikrai nemažėja.