Metalų Biržos

Birželio 24, 2020

Šią savaitę galima pastebėti kelias tendencijas – tauriųjų metalų laikosi arba stabiliai, arba šiek tiek kyla. Iš esmės, šis pastovus kainų laikotarpis nėra blogas ženklas – apžvalgininkai mano, kad tai parodo, jog vertės laikosi stabiliai ir ateityje jos potencialiai gali kilti (šalt. „Metalsdaily.com“). Artimiausiomis savaitėmis tauriųjų metalų kreivės greičiausiai atrodys panašiai, kaip ir dabar, kadangi didesnių ekonominių, politinių įvykių, darančių įtaką metalams, kol kas nevyksta.
Aukso kaina paaugo iki 1756,3 $/oz. JAV doleris šiek tiek susilpnėjo, o tai turi teigiamos įtakos aukso kainai. Šiuo metu tai būtų viena didžiausių metalo verčių nuo 2012 metų (šalt. „Marketwatch.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad auksas greičiausiai kurį laiką laikysis ties 1600-1700 $/oz riba, bet po to jo vertė turėtų padidėti iki 1900 $/oz. Jei jo kaina taip ženkliai paaugs, dabar tikrai verta pradėti investuoti į geltonąjį metalą.
 
Sidabro kaina taip pat paaugo – šiuo metu jis kainuoja 17,78 $/oz. Apžvalgininkai žada šiam metalui puikius metus – jo kaina artimiausiu metu turėtų pakilti iki 18 $/oz (šalt. „Investing.com“, „Fxempire.com“). Šaltinis „Etfdailynews.com“ teigia, jog sidabro poreikis per šiuos metus turėtų tikrai išaugti, o metalo kaina padidėti iki 20 $/oz. Jei taip bus iš tiesų, dabar palanku investuoti į šį metalą.
 
Paladžio kaina vėl krenta – šiuo metu jis kainuoja 1949,23 $/oz. Platinos kaina vos pakilo – metalas dabar kainuoja 837,63 $/oz. Šaltinis „Kitco.com“ teigia, kad platinos kaina dar kol kas yra per maža. Tačiau Kinijoje auga platinos poreikis tiek automobilių, tiek juvelyrikos industrijose (šalt. „Spglobal.com“). Šaltinis „Investingnews.com“ pataria investuoti į paladį, kol jo kaina yra kažkiek nukritusi.
Prognozuojama, kad automobilių pardavimai Kinijoje per 2020 metus kris 10-20 % (šalt. „News.metal.com“). Europoje automobilių pardavimai turėtų kristi stipriau – apie 25 % (šalt. „Automotiveworld.com“).
 


 
Vario kaina nesustoja augti – šiuo metu jis kainuoja 5881,93 $/t. Panašu, kad metalo vertė ir toliau gali kilti – kai kurios kasyklos mažina darbuotojų skaičių, tad metalo pasiūla taip pat mažės (šalt. „Mining.com“). Taip pat Pietų Amerikoje, kur yra nemažai vario kasyklų, koronavirusas plinta žaibo greičiu, tad darbai ten taip pat apstoję.