Metalų Biržos

Birželio 10, 2020

Pastarosiomis savaitėmis tauriųjų metalų kreivės atrodė tikrai neblogai, tačiau šią savaitę visų tauriųjų metalų, išskyrus vario ir paladžio, kainos krito. Tam nemažai įtakos turėjo krentantis JAV doleris bei COVID-19 viruso padariniai (šalt. „Thenational.ae“). Visgi, ši situacija nebūtinai yra bloga – tikėtina, kad netolimoje ateityje tauriųjų metalų kainos vis tiek paaugs, tad dabar, kai jų vertė kiek kritusi, verta investuoti ateičiai.
Aukso kaina nukrito iki 1697,91 $/oz. Geltonasis metalas ir JAV doleris yra gan stipriai susiję, tad šią savaitę būtent ši valiuta ir turėjo įtakos aukso vertės mažėjimui (šalt. „Fxstreet.com“). Tačiau šaltinis „Kfgo.com“ teigia, kad dabar yra itin vertinga investuoti į auksą, kadangi ateityje jo kaina tikrai kils.
Įdomus faktas: šaltinis „Marketwatch.com“ teigia, kad per pastaruosius 20 metų aukso kasyklose nebeliks aukso. Nevertėtų nustebti, kad jo kaina po 20 metų turėtų rekordiškai išaugti.
 
Sidabro kaina nukrito iki 17,76 $/oz. Baltasis metalas buvo puikiai perkamas, kai jo kaina buvo mažesnė, tad panašu, kad situacija gali kartotis – metalo kaina vėl kris, kad jo populiarumas išaugtų (šalt. „Fxempire.com“). Visgi, apžvalgininkai teigia, kad sidabro poreikis per šiuos metus dar labiau didės įvairiose industrijose, tad tai galbūt teigiamai paveiks ir šio metalo kainą (šalt. „Miningweekly.com“, „Outlookindia.com“).
 
Paladžio kaina paaugo iki 2036 $/oz., o platinos nukrito iki 846,91 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad artimiausiu metu paladžio kaina ir toliau išliks stipri ir pastovi, o platinos – atsigaus ir augs. Metalų poreikis tikrai nemažėja, deficitas jaučiamas, tad tai yra puikios sąlygos didėti jų vertėms.
Šaltinis „Carandbike.com“ teigia, kad Kinijoje ir toliau stabiliai auga automobilių pardavimai. JAV taip pat atsitiesia ši rinka (šalt. „Metalsdaily.com“). Tai greitu metu turės dar geresnės įtakos abiejų metalų kainoms.
 


 
Vario kaina šoktelėjo gerokai – šiuo metu jis kainuoja 5709,97 $/t. Didžiosios kasyklos didina savo darbų apsukas, kad būtų patenkinti vis augantys šio metalo užsakymai (šalt. „Mining.com“). Panašu, kad poreikis tikrai nemažės – atsitraukianti pandemija dar labiau padidins metalo poreikį.