Metalų Biržos

Birželio 3, 2020

Šią savaitę visų tauriųjų metalų, išskyrus paladžio, kainos pakilo. Tačiau ši situacija gali kiek keistis – be pandemijos šiuo metu yra vis dar įtempti santykiai tarp JAV ir Kinijos, JAV vyksta rekordinio dydžio protestai prieš rasinę nelygybę (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, jei kaina kris, tai turėtų trukti neilgai – metalų vertės ir toliau turėtų išlaikyti savo stiprias pozicijas.
Geltonojo metalo kaina paaugo iki 1742,23 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ mano, jog šiuo laikotarpiu aukso vertė gali kristi. Tačiau kiti apžvalgininkai mąsto priešingai – šis metas yra labai palankus aukso kainos augimui (šalt. „Zerohedge.com“). Apžvalgininkai iš „Mining-journal.com“ ragina investuotojus labiau pasitikėti auksu.
Tuo tarpu viena didžiausių juvelyrikos gamintojų „Pandora“ siunčia ekologišką žinutę – savo gaminiams naudoja perdirbtą auksą ir sidabrą (šalt. „Bnnbloomberg.ca“).
 
Šią savaitę baltojo metalo kaina pakilo gan ženkliai – iki 18,34 $/oz. Tai didžiausia jo kaina per pastaruosius tris mėnesius (šalt. „Investingcube.com“). Šio metalo vertė pradėjo gan staigiai augti dėl išaugusio metalo poreikio gamyboje, ypač Saulės kolektorių rinkoje (šalt. „Silverinstitute.org“, „Mining-journal.ca“, „Investopedia.com“). Šaltinis „Juniorminingnetwork.com“ teigia, kad šiais metais sidabro kaina gali dar pakilti iki 16%.
 
Paladžio kaina nukrito labai nežymiai – šiuo metu jis kainuoja 1976 $/oz. Platinos kaina paaugo iki 865,19 $/oz. Jaučiamas abiejų metalų deficitas ne tik gamintojams, kurie naudoja šį metalą, bet ir kasykloms (šalt. „Brecorder.com“). Deficitas dažniausiai lemia ir augančią metalo kainą. Šaltinis „Marketwatch.com“ teigia, kad nors ir paladžio kaina krenta, ji tikrai nėra visiems įkandama. Panašu, kad šio metalo vertė išliks kurį laiką ir toliau aukšta.
Kinijoje po truputį atsigauna automobilių rinka – per pastaruosius du mėnesius jų pardavimai išaugo (šalt. „Uk.reuters.com“). Visgi, JAV per gegužę automobilių pardavimai smuko 33% – tai prasčiausi metai šiai rinkai nuo 2009 (šalt. „Zerohedge.com“).
 


 
Vario kaina ir toliau auga – šiuo metu jis kainuoja 5480,69 $/t. Kasyklos vis greičiau grįžta į savo darbus, o kai kurios iš jų planuoja vystyti naujų kasyklų projektus (šalt. „Mining.com“). Visgi, svarbu paminėti, kad ši pandemija neigiamai paveikė ne tik kasyklų pelnus, bet ir kurią pavojų, kad kasyklose liks metalo perteklius.