Metalų Biržos

Gegužės 27, 2020

Taurieji metalai paskutinę gegužės savaitę išlaikė gan pastovias savo kainas – daugelio jų vertės pakito vos keliais JAV doleriais. Panašu, kad kriziniu laikotarpiu taurieji metalai išliks ir toliau populiaria investicija, kuri, tikėtina, dar didins savo vertę.
Aukso kaina nukrito vos keliais doleriais – šiuo metu jis kainuoja 1727,58 $/oz. Kadangi daugelis pradeda intensyviau investuoti į geltonąjį metalą, Turkijoje nuspręsta didinti mokesčius tiems, kurie perka užsienio valiutas ir auksą (šalt. „Ahvalnews.com“). Šaltinis „Sprott.com“ teigia, kad yra nemažai priežasčių, kodėl verta investuoti į auksą: saugumas, limituotas kiekis (jo neatsispausdinsi kaip kupiūrų), pakankamai prieinama investicija. Šaltinis „Forexlive.com“ mano, kad aukso kaina gali kilti net iki 2000 $/oz, tad investuotojams galbūt jau dabar apsimoka kiek padidinti savo rezervus, kol vertė dar rekordiškai nepakilo.
 
Sidabro kaina nepasikeitė nuo praeitos savaitės – šiuo metu jis kainuoja tik centu mažiau, 17,09 $/oz. Apžvalgininkai mano, kad baltasis metalas gali kriziniu laikotarpiu gerokai pabrangti (šalt. „Juniorminingnetwork.com“, „Kitco.com“). Šis metalas yra plačiai panaudojamas, taip pat investuoti į jį gali praktiškai bet kas (šalt. „Thenational.ae“). Šaltinis „Resourceworld.com“ pastebi, jog didėja ne tik aukso, bet ir sidabro poreikis, tad nevertėtų nustebti, kad abiejų metalų kainos artimiausiu metu tikrai augs.
 
Paladžio kaina nukrito taip pat nežymiai, lyginant su praeita savaite – šiuo metu jis kainuoja 1992,49 $/oz. Tuo tarpu platinos kaina ir toliau auga – šią savaitę pakilo iki 849 $/oz. Visgi, platinos kaina dar nėra pasiekusi rekordinio dydžio, tad gamintojai, kurie naudoja platiną tiek juvelyrikoje, tiek kitose industrijose, naudojasi šia situacija ir didina platinos atsargas (šalt. „Miningweekly.com“). Tačiau šio metalo atsargos nėra beribės ir jo kaina gali greitu metu kilti. Šaltinis „Uk.investing.com“ teigia, kad paladžio kaina taip pat atsigaus ir išaugs.
Naujų automobilių pardavimai ir toliau neauga. „SAIC Motor“, didžiausias automobilių gamintojas Kinijoje, tikisi, kad antrą šių metų ketvirtį automobilių pardavimai išaugs bent vietinėje rinkoje (šalt. „Investing.com“).
 


 
Vario kaina paaugo keliais doleriais iki 5339,6 $/t. Kasyklos po truputį ir toliau atsidaro, o kai kurios sulaukia net protestų: pavyzdžiui, Kinijos „Moly‘s Congo“ kasykloje vyko darbuotojų protestas dėl negautų kompensacijų (šalt. „Mining.com“). Šis protestas baigėsi per dieną, nes kompromisas buvo rastas. Vario kaina turėtų laikytis pastovioje pozicijoje, nes nemažėjo jo poreikis, o darbai grįžta į savas vėžes.