Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Gegužės 20, 2020

Ši savaitė buvo palanki tauriesiems metalams – visų kainos paaugo, kai kurių net rekordiškai. Panašu, kad šiuo kriziniu laikotarpiu metalų vertės gali ir toliau didėti. Apžvalgininkai mano, kad dabar neverta skubėti parduoti savo investicijų, kadangi jų kainos netolimoje ateityje dar labiau augs (šalt. „Metalsdaily.com“).
Geltonasis metalas pasiekė bene didžiausią savo vertę per pastaruosius septynerius metus (šalt. „Talk-finance.co.uk“, „Mining.com“). Šiuo metu jis kainuoja 1734,33 $/oz. Auga fizinio aukso poreikis, centriniai bankai taip pat nepaliaujamai didina jo atsargas (šalt. „Fxstreet.com“). Kinijoje atsigauna ne tik ekonomika, bet ir aukso poreikis bei kaina (šalt. „Gold.org“). Manoma, kad geltonojo metalo vertė ir toliau augs, nes jis yra patikima ir tradicinė investicija bet kokiu kriziniu laikotarpiu (šalt. „Marketwatch.com“).
 
Sidabras irgi neatsilieka – šią savaitę jo kaina paaugo iki 17,1 $/oz. Kai kurie apžvalgininkai mano, kad šiuo sunkesniu ekonominiu laikotarpiu sidabro vertė gali padidėti net iki 22 $/oz (šalt. „Kitco.com“). Tačiau šaltinis „Dailyfx.com“ teigia, kad pasibaigus koronavirusui, baltojo metalo kaina gali staigiai kristi. Bet panašu, kad iki rudens virusas tikrai nedings, tad didinti investicijas į sidabrą kol kas saugu. O kaip kaina kis toliau, išaiškės jau visai netrukus.
 
Šią savaitę paladžio kaina išaugo net iki 2010 $/oz. Platinos kaina taip pat paaugo iki 825,24 $/oz. Panašu, kad atsidarančios sienos ir gamyklų atsigavimas didina šių metalų poreikį, o tai automatiškai didina ir jų kainas (šalt. „Fxdailyreport.com“, „fin24.com“). Šaltinis „Reuters.com“ teigia, kad per šiuos metus tiek paladžio, tiek platinos kainos gali rekordiškai augti.
Naujų automobilių pardavimai Europoje krito 78,3 % per balandžio mėnesį (šalt. „Uk.reuters.com“). Bet tai nedaro neigiamos įtakos nei paladžiui, nei platinai – šie metalai nepraranda savo poreikio.
 


 
Varis neatsilieka nuo kitų metalų – šią savaitę ir jo kaina paaugo iki 5335,19 $/t. Vario poreikis nesikeičia: jis toliau auga, nes atsidaro vis daugiau sienų. Dar kol kas ne visos kasyklos atnaujino savo darbus – kai kuriose valstybėse virusas labai išplitęs, tad imamasi visų būtinų saugumo priemonių (šalt. „Mining.com“). Nevertėtų nustebti, kad vario kaina ir toliau didės.