Metalų Biržos

Gegužės 13, 2020

Šią savaitę visi taurieji metalai išlaikė pastovias savo kainas, o kai kurie net jas padidino. Visgi, dar sunku spręsti, kaip kis kainos per artimiausias ateinančias savaites. Ekonominė krizė paliečia vis daugiau valstybių (šalt. „Fxstreet.com“). Artėja antroji COVID-19 viruso banga – tai gali sukelti dar didesnius darbų praradimus bei sunkesnes ekonomines naštas verslams (šalt. „Uk.Investing.com“). Tad verta stebėti, kaip situacija keisis artimiausiu metu.
Aukso vertė išliko gan pastovi, nuo praeitos savaitės nukrito vos keliais JAV doleriais. Šiuo metu metalas kainuoja 1698,54 $/oz. Geltonasis metalas atrodo gan teigiamai. Pavyzdžiui, Kinijoje aukso poreikis pradėjo augti (šalt. „Brecorder.com“). „Economictimes.indiatimes.com“ atliktoje apklausoje prieita prie išvados, kad auksas vis dar išlieka pastovia, patikima ir ganėtinai nesunkiai nusiperkama investicija. Nevertėtų nustebti, kad aukso kaina gali kilti net iki 2000 $/oz, tad investuoti jau dabar – tikrai verta (šalt. „Fool.ca“, „Miningweekly.com“).
 
Sidabro kaina paaugo iki 15,48 $/oz. Panašu, kad metalo kaina po truputį atsigauna iš prieš tai buvusio sąstingio (šalt. „Fxempire.com“). Šaltinis „Kitco.com“ mano, kad sidabrui dar tikrai yra kur augti ir teigia, kad jis potencialiai tikrai padidins savo kainą. Artimiausiu metu jo vertė turėtų kilti iki 15,9 $/oz ir jei ši pozicija bus pasiekta gan greitai, tikėtina, kad metalo kaina ir toliau augs (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladžio kaina pastaruoju metu labai svyruoja. Šiuo metu jo kaina pakilo net iki 1930,81 $/oz. Platinos kaina beveik nepakito – ji siekia 770,22 $/oz. Šaltinis „Business.financialpost.com“ teigia, kad šiais metais bus tiek paladžio, tiek platinos trūkumas – dėl to turėtų kilti abiejų metalų vertės.
Stebint praeito mėnesio automobilių pardavimus, teigiamas atsigavimas matomas Kinijoje (šalt. „News.metal.com“, „Uk.finance.yahoo.com“). Jei antroji viruso banga nedidės visame pasaulyje, panašu, kad automobilių pardavimai įgaus pagreitį. Natūraliai dar labiau išaugs platinos ir paladžio poreikis.
 


 
Vario kaina vėl auga – šiuo metu jis kainuoja 5220,55 $/t. Kinijoje, atsigavus darbo jėgai, itin išaugo vario poreikis (šalt. „Mining.com“). Tai turi tiesioginės įtakos ir kainos augimui, kadangi vario gavybos darbai dėl viruso yra sulėtėję. Panašu, kad pastaruoju metu vario kaina tikrai nekris.