Metalų Biržos

Gegužės 6, 2020

Jau nebestebina, kad kiekvieną savaitę tauriųjų metalų kainos krenta – sunkėjanti ekonominė padėtis pasaulyje viskam turi neigiamos įtakos. Šią savaitę tik paladis kiek padidino savo vertę, kiti metalai – sumažino: vieni vos keliais JAV doleriais, kiti beveik 100. Visgi, šiuo sunkiuoju laikotarpiu apžvalgininkai pataria investuoti į laiko patikrintus metalus, nes tai saugi investicija (šalt. „Metalsdaily.com“). Tikimasi, kad mažėjant pandemijos mastams metalų kainos turėtų atsigauti.
Šią savaitę aukso kaina šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 1703,12 $/oz. Auksinės juvelyrikos poreikis labai krenta pasauliniu mastu, bet Centriniai bankai ir toliau nesustoja didinti geltonojo metalo atsargų (šalt. „Miningweekly.com“, „Scrapmonster.com“). Ir ne veltui – kaip teigia šaltinis „Marketwatch.com“, „auksas yra tobula investicija, kai pasaulyje yra tokios krizinės situacijos“. Apžvalgininkai mano, kad šiam metalui šie metai bus puikūs – nevertėtų nustebti, kad jo kaina kils iki 1800 $/oz (šalt. „Mining.com“, „Cnbc.com“).
 
Sidabro kaina krito iki 14,83 $/oz. Apžvalgininkai sutinka, kad baltasis metalas šiuo metu tikrai neatrodo kaip itin stipri investicija, jis neišlaiko stiprios pozicijos kaip auksas (šalt. „Moneymetals.com“, „Zerohedge.com“). Šaltinis „Safehaven.com“ mano, kad verčiau yra investuoti į auksą nei sidabrą. Kiti ekspertai antrina, kad artimiausiu metu baltojo metalo vertė nekils (šalt. „Fxempire.com“). Bet yra ir kitokių nuomonių – sidabras yra puiki antibakterinė priemonė ir gali būti labai plačiai panaudojamas, taip pat jis atliks „pagrindinį vaidmenį“ 5G technologijų diegime, dėl to auga metalo poreikis, o ateityje gali augti ir kaina (šalt. „Silverinstitute.org“).
 
Paladžio vertė toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 1874,09 $/oz. Tuo tarpu platinos kaina paaugo iki 771 $/oz. Apžvalgininkai teigia, kad dabar yra puikus metas investuoti į abu metalus, o ypač į paladį, kadangi dėl metalo deficito kaina vėl grįš į aukštas pozicijas (šalt. „Stockhouse.com“, „Seekingalpha.com“). „Kitco.com“ mano, kad iki metų galo paladis kainuos 2300 $/oz.
Pasaulyje automobilių pardavimai ir toliau krenta (šalt. „Forbes.com“). Balandžio mėnuo automobilių pardavimams buvo pats prasčiausias šiais metais, ypač JAV (šalt. „Autoevolution.com“). Visgi tikimasi, kad ilgainiui pardavimai po truputį atsigaus.
 


 
Vario kaina šiek tiek nukrito iki 5136,77 $/t. Vario vertė artimiausiu laiku išsilaikys panašioje pozicijoje dėl nekrintančio jo poreikio. Jau daugiau vario kasyklų pradeda darbus po pandemijos (šalt. „Mining.com“).