Metalų Biržos

Balandžio 29, 2020

Šią savaitę tik aukso ir vario kainos pakilo, kitų metalų kainos ir toliau krenta, tačiau jų kainų krytis gan nežymus. Iš kreivių galima pastebėti, kad visų tauriųjų metalų vertės savaitės viduryje buvo pakilusios, tik baigiantis savaitei pradėjo kristi. Šaltinis „Metalsdaily.com“ teigia, jog pandemija atneša infliacijos riziką, tad investicijos į tauriuosius metalus gali išaugti – tai natūraliai padidins ir pačių metalų kainas. Kaip bus iš tiesų, jau bus aišku kelių mėnesių bėgyje.
Aukso kaina paaugo iki 1712,65 $/oz. Šaltinis „Dailywealth.com“ teigia, jog finansinė krizė nenumaldomai artėja ir potencialus investuotojų atsakas į tai bus aukso rezervų didinimas. Tai teigiamai paveiks geltonojo metalo kainą. Visgi, Kinijoje aukso suvartojimas per pirmą šių metų ketvirtį krito 48,2 % (šalt. „Forexlive.com“). Tačiau tikėtina, kad ši situacija kiek pasikeis, kadangi Kinija tikina įveikusi virusą. Šaltinis „Investorintel.com“ mano, kad aukso kaina gali kilti net iki 3000  $/oz. Tačiau stebint metalo kainos pokyčius kas savaitę, sunku teigti, kad tai bus realu.
 
Sidabras šiuo metu kainuoja 15,19 $/oz. Neabejotina, jog pandemija paveikė tiek sidabro tiekimą visame pasaulyje, tiek jo poreikį (šalt. „Kitco.com“). Šaltinis „Investingcube.com“ teigia, kad baltojo metalo kaina kol kas yra strigusi ir neaišku, kokia kryptimi toliau kis. Apžvalgininkai iš „Bullionvault.com“ taip pat mano, kad dabar sunku spręsti, ar sidabro vertė toliau kris: verta stebėti, kaip ji keisis per ateinančias savaites.
 
Paladžio kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 1947,79 $/oz. Platinos kaina krito taip pat, bet nežymiai, iki 766,83 $/oz. Šaltinis „Platinuninvestment.com“ teigia, kad platinos kaina kriziniu laikotarpiu augs, nes metalo poreikis taip pat didės. Paladžio poreikis taip pat turėtų nekristi. Kol platinos, paladžio kainos yra kritę, šaltinis „Seekingaplha.com“ rekomenduoja investuoti.
Kinijoje automobilių pardavimai atsigavo beveik 11 %, bet bendrai pasaulyje jie yra kritę (šalt. „Steelorbis.com“, „Fxstreet.com“). Visgi, ir tokiu kriziniu laikotarpiu šių metalų kainos išlaiko gan tvirtas savo pozicijas: daugelis kasyklų dėl pandemijos sustabdė savo darbus, o metalų vis labiau trūksta (šalt. „Recyclinginternational.com“).
 


 
Vario kaina pakilo – šiuo metu jis kainuoja 5169,84 $/t. Panašu, kad vario vertė ir toliau gali didėti, nes kasyklų darbai sustoję, o metalo poreikis ir toliau auga (šalt. „Mining.com“).