Metalų Biržos

Balandžio 22, 2020

Kainų augimo bumas kiek apstojo – šią savaitę kone visų tauriųjų metalų vertės sumažėjo. Didesnę vertę išlaikė tik platina. Stebint kreives galima pastebėti, kad savaitės pradžioje kainos augo, tačiau jai baigiantis, pradėjo mažėti. Tai nestebina – dabar visame pasaulyje yra krizinis laikotarpis, šią savaitę rekordiškai smuktelėjo ir naftos kaina (šalt. „Investing.com“). Šiuo nepastoviu laiku sunkoka prognozuoti, kaip kainos kis toliau, tad belieka tik stebėti pokyčius.
Auksas šiuo metu kainuoja 1692,99 $/oz. Nors jo kaina kiek nukrito lyginant su praeita savaite, apžvalgininkai nemano, kad tai lems šio metalo ateitį. Atvirkščiai – geltonajam metalui krizinio laikotarpiu metu žadama nebloga ateitis. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad į auksą nori investuoti daugelis, nes tai saugi investicija. Pavyzdžiui, Kinija nenustoja didinti šio metalo rezervų: ši šalis turi užsipirkusi daugiausiai aukso (šalt. „Jrotbart.com“). Nevertėtų nustebti, kad kitą savaitę aukso kaina gali būti vėl atsigavusi.
 
Sidabro, kaip ir aukso, kaina kiek nukrito – šiai dienai jis kainuoja 15,3 $/oz. Apžvalgininkai teigia, kad metalas šiuo laikotarpiu laikosi gan stipriai ir nerodo „silpnumo ženklų“ (šalt. „Livetradingnews.com“, „Fxempire.com“, „Finance.yahoo.com“). Šaltinis „Cryptovibes.com“ teigia, kad sidabro kaina artimiausiu metu arba kris ir toliau, arba laikysis ties 15,7 $/oz riba. Šis metalas yra gan saugi ir neutrali investicija – apžvalgininkai mano, kad investuoti šiuo laikotarpiu į sidabrą apsimoka dėl jo mažos kainos (šalt. „Etfdailynews.com“).
 
Nors paladžio kaina krito iki 2189,9 $/oz, metalas vis tiek kainuoja daug. Šaltinis „Uk.reuters.com“ teigia, kad net koronaviruso krizė nesuvaldo šio metalo kainos – ji vis tiek išlaiko savo tvirtą poziciją.  Platinos kaina paaugo iki 777,79 $/oz. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ mano, kad investuotojai be reikalo nuvertina platiną – į šį metalą verta investuoti jau dabar, kai jo kaina dar nepasiekė žadamų aukštų pozicijų.
Panašu, kad automobilių gamyba (ir pirkimas) šiais metais kris net 20 %, bet kol kas nepanašu, kad tai turėtų didelės įtakos tiek paladžio, tiek platinos vertėms (šalt. „Europe.autonews.com“).
 


 
Vario kaina krito iki 4997,88 $/t. Po truputį pasaulyje vis daugiau atsidaro vario kasyklų, kurios neveikė dėl koronaviruso karantino (šalt. „Mining.com“). Metalo kaina artimiausiu metu neturėtų labai kristi.