Metalų Biržos

Balandžio 15, 2020

Galima pastebėti, kad jau daugiau nei tris savaites tauriųjų metalų kainos pastoviai auga. Kai kurių net labai sparčiai. Nors pasaulio ekonomikos silpsta, tauriųjų metalų poreikis yra išaugęs. Panašu, kad po viruso visur pasijus ekonominė krizė, tad tikrai įdomu, kur po to kryps tauriųjų metalų kainos bei ar toliau didės jų poreikis kaip tai vyksta dabar (šalt. „Cointelegraph.com“, „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina auga labai sparčiai – šią savaitę jis kainuoja 1719,38 $/oz. Tai – didžiausias metalo augimas per pastaruosius septynerius metus (šalt. „Scmp.com“, „Cnbc.com“). Kinijoje auga aukso poreikis (šalt. „Sharpspixley.com“). Šaltinis „Proactiveinvestors.co.uk“ teigia, kad matomas labai didelis investuotojų susidomėjimas auksu bei nafta. Šaltinis „Miningweekly.com“ prognozuoja, kad aukso vertė gali greitu metu kilti iki 1800 $/oz.
 
Baltojo metalo kaina taip pat stabiliai auga – šiuo metu kainuoja 15,48 $/oz. Šaltinis „Cryptovibes.com“ teigia, kad kai sidabro kaina pakils iki 15,7 $/oz ribos, tada, kiek palaukus, bus galima matyti, kur jo kaina kryps – ar vėl mažės, ar užtikrintai kils į viršų. Visgi, sidabras yra dar labai saugi investicija, lyginant su kitais metalais (šalt. „Moneycontrol.com“). Šaltinis „Fxempire.com“ prognozuoja, kad baltojo metalo kaina kils dar papildomai 10 $/oz – kiek tame yra tiesos, pamatysime netolimoje ateityje.
 
Paladžio kaina paaugo iki 2232,9 $/oz. Artimiausiu metu ji turėtų išlikti panašioje pozicijoje. Platinos kaina paaugo iki 753,38 $/oz. Šaltinis „Manufacturing.net“ teigia, kad automobilių pardavimai Kinijoje krito 48,4 %. Tai nestebina, kadangi perkamoji galia sumažėjo beveik visur. Platinai prognozuojama šviesi ateitis – jos kaina ir toliau turėtų augti (šalt. „Kitco.com“). Šaltinis „Insidefutures.com“ teigia, kad dabar labai apsimoka pirkti platiną, kol jos kaina yra kritusi, lyginant su ankstesniais laikotarpiais. Investicija į šį metalą turėtų atsipirkti visai greitu metu.
 


 
Vario kaina auga rekordišku greičiu – šiuo metu jis kainuoja 5130,16  $/t. Tai – didžiausia jo vertė per pastarąjį mėnesį. Nors metalo gavyba yra sulėtėjusi, dalis įmonių neuždaro visų savo kasyklų, nes metalo poreikis ir šiuo laikotarpiu auga (šalt. „Mining.com“).