Metalų Biržos

Balandžio 8, 2020

Jau antra savaitė, kai kone visų tauriųjų metalų (išskyrus paladžio) kainos kyla. Panašu, kad artimiausiu metu jos gali ir toliau augti, kadangi jaučiamas tauriųjų metalų stygius, o investuotojų susidomėjimas jais – nemažėja. Šaltinis „News.goldseek.com“ įspėja, kad artėja infliacija, o tai vienareikšmiškai netolimoje ateityje paveiks metalų vertes.
Geltonojo metalo kaina padidėjo iki 1667,52 $/oz. Šaltinis „Perthmintbullion.com“ teigia, kad auksas yra labai vertinga investicija šiuo laikotarpiu. Dėl viruso sukeltos krizės dabar aktyviausiai į auksą investuoja būtent privatūs investuotojai (šalt. „Bullionvault.com“). Iš esmės, auksui žadama šviesi ateitis – teigiama, kad jo kaina gali kilti net iki 2000 $/oz (šalt. „Proactiveinvestors.co.uk“). Kiek tai realu, pamatysime jau netolimoje ateityje.
 
Sidabro kaina pakilo iki 15,08 $/oz. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad baltasis metalas stengiasi išbristi iš buvusios žemos savo vertės. Investuotojai šiuo laikotarpiu nebijo investuoti, tad tai padeda garantuoti aukštesnę sidabro kainą. Šaltinis „Kitco.com“ teigia, jog būtent augantis poreikis investuoti į sidabrą didins šio metalo kainą 2020 metais. Dėl karantino Meksikoje uždarytos sidabro kasyklos – metalo gavyba jau sumažėjo 23 % (šalt. „Thedeepdive.ca“). Prognozuoti sidabro ateitį dar sunku, bet tikėtina, kad jo kaina augs kaip ir aukso.
 
Vienintelio paladžio kaina šią savaitę krito. Šiuo metu jis kainuoja 2177 $/oz. Tačiau šio metalo kaina niekada nebuvo labai pastovi, po savaitės ji gali vėl rekordiškai paaugti. Platinos kaina paaugo iki 747,86 $/oz. Dėl pandemijos automobilių industrija visame pasaulyje patyrė 100 mlrd. JAV dolerių nuostolį (šalt. „Sharecast.com“). Šaltinis „Thedetroitbureau.com“ teigia, kad per 2020 metus automobilių gamyba Kinijoje kris 11,5 %. Tačiau dar neaišku, ar tai turės įtakos paladžio ir platinos vertėms. Dėl pandemijos itin senka šių metalų atsargos, o dėl to jų kainos tikrai turėtų išaugti (šalt. „Dailyfx.com“).
 


 
Vario kaina pagaliau atsigauna – šiuo metu jis kainuoja 5026,54  $/t. Kinija po truputį atidarinėja savo sienas, tad panašu, kad šalies gamyklos pradės intensyviau dirbti, o tai lygu ir vario poreikio didėjimui. Jei vario gavyba bus sulėtėjusi dėl pandemijos kitose valstybėse, šio metalo kaina gali ir toliau augti (šalt. „Mining.com“).