Metalų Biržos

Balandžio 1, 2020

Prognozuoti, kaip keisis tauriųjų metalų kainos kas savaitę – tikrai sunku. Praeitą savaitę visų metalų vertės mažėjo, tačiau šią – vėl pakilo. Panašu, kad COVID-19 viruso sukeltas ekonominis sąstingis kartais turi didesnę įtaką tauriųjų metalų kainoms, o kartais – mažesnę. Visgi, investuotojams vertėtų palaukti – ekonominė krizė, anot ekspertų, tikrai ateis ir tauriųjų metalų vertės kris (šalt. „Metalsdaily.com“). Tada bus puikus metas didinti metalų atsargas.
Aukso kaina pakilo iki 1621,13 $/oz. Tačiau Indijoje kiek kitokia situacija – geltonojo metalo kaina krenta dėl karantino (šalt. „Livemint.com“). Šaltinis „Moneytalkgo.com“ teigia, kad aukso kaina gali pakilti iki 2000 $/oz. Jei kitos savaitės kainos kreivės parodys, kad metalo kaina auga, visai verta pagalvoti apie aukso atsargų pardavimą už didesnę kainą, kuri netolimoje ateityje gali tikrai mažėti. Šaltinis „Cryptopotato.com“ pasakoja, kad Rusija dabar išparduoda savo aukso rezervus, kadangi aukso poreikis pasaulyje labai auga.
 
Sidabro kaina paaugo iki 14,06 $/oz, lyginant su praeita savaite. Šią savaitę jo vertė buvo pakilusi net iki 14,6 $/oz, tačiau po to nukrito. Nepanašu, kad baltojo metalo kaina ir toliau augs. Ekspertų nuomonės išsiskiria – vieni mano, kad sidabro kaina laikysis ties 13 $/oz riba (šalt. „Menafn.com“). Kiti teigia, kad baltojo metalo vertė bus ne didesnė nei 14,6 $/oz (šalt. „Investingcube.com“). Kaip bus iš tiesų, matysime jau kitą savaitę.
 
Paladžio kaina šoktelėjo iki 2326,08 $/oz. Platinos kaina irgi paaugo – šiuo metu ji kainuoja 730 $/oz. Panašu, kad dėl viruso užsidariusios kasyklos turi rimtos įtakos paladžio ir platinos atsargoms. Paladžio atsargos jau seniai seko, platinos pradeda sekti jau dabar – dėl to sparčiai auga abiejų metalų kainos (šalt. „Heraeus.com“). Šaltinis „Proactiveinvestors.co.uk“ teigia, kad virusas dar labiau paveikė ir taip silpstančius automobilių pardavimus. Tačiau tai nedaro įtakos šių metalų kainoms – jie panaudojami ne tik automobilių gamybos srityje. Galima tikėtis, kad platinos ir paladžio kainos ir toliau augs.
 


 
Vario kaina laikosi gan pastoviai, šiuo metu jis kainuoja 4825,92  $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad dabar variui yra gan sudėtingas laikotarpis. Sustojusi jo gavyba ir sumažėjęs poreikis turi tiesioginės įtakos jo kainos pokyčiui, tad jo vertė atsigaus greičiausiai tik po viruso.