Metalų Biržos

Kovo 25, 2020

Praeita savaitė buvo sunki daugeliui tauriųjų metalų – visi patyrė kainų kryčius. Šią savaitę tauriųjų metalų kainų kreivės irgi nieko gero nežadėjo, tačiau iki šios dienos daugelio metalų vertės pakilo. Kaip kainos kis per ateinančias savaites, prognozuoti sunku. Koronavirusas ir toliau plinta visuose žemynuose, tik pačioje Kinijoje ši pandemija jau yra kiek apstojusi. Anot šaltinio „Reuters.com“, infliacija bei ekonominė krizė nenumaldomai artėja.
Auksas šiuo metu kainuoja 1567,2 $/oz. Nemažą dalį savaitės aukso kaina vos siekė 1500 $/oz ribą, tad toks atsigavimas yra išties teigiamas. Dėl uždaromų sienų senka aukso rezervai (šalt. „Finews.com“, „Economictimes.indiatimes.com“). Šaltinio „Zerohedge.com“ teigimu, aukso poreikis itin išaugęs: „jis perkamas tarsi tualetinis popierius prekybos centruose“. Realu, kad geltonojo metalo kaina ir kitą savaitę išliks panašioje pozicijoje dėl išaugusio poreikio.
 
Sidabro kaina šią savaitę paaugo iki 13,77 $/oz. Tačiau stebint šios savaitės kainos kreivę galima pamatyti, kad visą savaitę baltojo metalo vertė nesiekė net 13 $/oz, tad šis kainos atsigavimas yra išties puikus (šalt. „Fxstreet.com“). Šaltinis „Benzinga.com“ teigia, kad sidabras yra gan saugi ir pigi investicija. „Etftrends.com“ mano, jog šiuo laikotarpiu sidabras tikrai sužibės.
 
Paladis šiuo metu kainuoja 1775,5 $/oz. Platinos kaina laikos gan pastoviai – šiuo metu ji kainuoja 664 $/oz. Visgi, šių metalų ateitis dar labai neaiški. Automobilių pardavimai niekur neauga. Daugelis gamyklų stabdo savo darbus (šalt. „Uk.reuters.com“). Šaltinis „Investingnews.com“ teigia, kad dėl viruso abiejų metalų kainos jau krito daugiau nei 40 %. Pietų Afrikoje dėl pandemijos bus uždaromos kasyklos (šalt. „Finance.yahoo.com“). Greičiausiai, kad tai bus ne vienintelis regionas, stabdantis kasyklų darbą, tad metalų gavyba neabejotinai sumažės. Sunku prognozuoti, kaip tai keis tiek paladžio, tiek platinos kainas: gali būti, kad dėl sumažėjusios pasiūlos jos pakils.
 


 
Vario kaina ir vėl nukrito – šiuo metu jis kainuoja 4834,74  $/t. Vario kasyklos taip pat uždaromos dėl koronaviruso (šalt. „Mining.com“). Tas pats šaltinis teigia, kad vario kaina dabar turėtų išlikti panašioje pozicijoje.