Metalų Biržos

Kovo 12, 2020

Šios savaitės tendencijos tikrai įdomios – link savaitės vidurio, tauriųjų metalų kainos augo. Tačiau savaitės pabaigoje vertės ėmė mažėti. Visgi, lyginant su praeita savaite, kai kurie taurieji metalai rekordiškai padidino savo vertes, kiti – išsilaikė pastoviai, treti – šiek tiek nuvertėjo. Galima pastebėti, kad pastaruoju metu tauriųjų metalų kainos yra itin nepastovios – tai ypač suintensyvėjo prasidėjus (o po to jau įsibėgėjus) korona virusui. Ir toliau sunku prognozuoti, kaip artimiausiu metu keisis metalų kainos.
Aukso kaina šoktelėjo net iki 1669,15 $/oz. Vienu metu kaina buvo pasiekusi ir 1700 $/oz ribą. Kai daugelio žaliavų pirkimas mažėja, aukso atvirkščiai – didėja (šalt. „Home.saxo“). Šaltinis teigia, kad žmonės tiki auksu kaip saugia investicija. Nors korona viruso pabaigos dar nematyti, apžvalgininkai prognozuoja, kad šiais metais geltonojo metalo kaina iki 1725 $/oz (šalt. „Finance.yahoo.com“, „Cnbcafrica.com“). Visgi, kol neaiški šio viruso baigtis, vertėtų atsargiau žvelgti į prognozes, nes jos gali greitai kisti.
 
Sidabro vertė išsilaikė pastovioje pozicijoje, lyginant su praeita savaite – šiuo metu jis kainuoja 16,9 $/oz. Metalas buvo pasiekęs 17,5 $/oz kainos ribą, tačiau vertė greitai krito žemyn. Šaltiniai „Investingcube.com“ ir „Fxempire.com“ mano, kad jei sidabrui jau dabar sunku išsilaikyti virš 17 $/oz – tai nėra geras ženklas. Galimas variantas, kad metalui bus sunku didinti savo kainą ateityje. Šaltinis „Cryptovibes.com“ teigia, kad jei baltajam metalui visgi pavyks išsilaikyti ilgesnį laiką virš 17 $/oz, jo kaina šiais metais gali siekti 18 $/oz.
 
Paladžio kaina nukrito vos vos, iki 2513 $/oz. Platina savo kainą sumažino vos keliais JAV doleriais – abu metalai laikosi pastoviai. Šaltinis „Xm.com“ teigia, kad nereikia būti tikriems, jog paladžio kaina ir toliau augs sparčiais šuoliais – šiais metais ji gali sumažėti nuo 2425 iki 2150 $/oz. Aišku, viskas priklausys nuo ekonominių ir kitų aplinkybių. Šaltinis „Miningweekly.com“ teigia, kad skatinamos investicijos į platiną.
 


 
Vario kaina nukrito stiprokai – šiuo metu jis kainuoja 5608,56 $/t. Atrodo, kad vieną savaitę korona virusas variui neturi įtakos, o kitą – jau turi. Kasyklų darbai sulėtėjo dėl viruso baimių (šalt. „Mining.com“). Ne viena gamykla, kuri naudoja varį kaip žaliavą, stabdo arba lėtina savo darbų apimtis. Tad prognozuoti vario kainos pokyčius dabar tikrai sunku.