Metalų Biržos

Kovo 4, 2020

Kovo mėnesio pradžia atnešė kone visų tauriųjų metalų kainų sumažėjimą (tik vario kaina pakilo). Šio tauriųjų metalų kainų nepastovumo priežastis – korona viruso plitimas, kuris daugelyje valstybių stabdo darbus (šalt. „Metalsdaily.com“). Sunku spręsti, kaip metalų kainos atrodys ateinančią savaitę – pastaruoju metu jos kinta labai greitai.
Aukso kaina nukrito iki 1592,55 $/oz. Iš kreivės galima pastebėti, kad savaitės pradžioje geltonojo metalo vertė laikėsi aukštoje pozicijoje, tik šeštadienį staigiai nukrito. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad šio kainos kryčio baimintis nevertėtų, nes auksas turi „atsparumą“ korona virusui – investuotojams šis metalas yra saugi investicija. Šaltinis „Forexlive.com“ teigia, kad aukso kaina turėtų laikytis ties 1650 $/oz riba. Visgi, šaltinis „Gold.org“ teigia, kad centriniai bankai pastaruoju metu perka mažiau tauriųjų metalų, o tai daliai tauriųjų metalų turi šiokios tokios įtakos.
 
Sidabro kaina nukrito ženkliai – šiuo metu jis kainuoja 16,83 $/oz. Anot šaltinio „Finance.yahoo.com“, tai staigiausias kainos krytis, lyginant su paskutiniais 7 mėnesiais. Sidabras, kitaip nei auksas, yra veikiamas korona viruso padarinių – ekonomikos suletėjimo (šalt. „Sharpspixley.com“). Apžvalgininkai iš „Cryptovibes.com“ mano, kad sidabras pasiliks ties 16,6 $/oz riba. Tačiau šaltinis „Silverinstitute.org“ prieštarauja – teigia, kad šiais metais baltojo metalo poreikis ir investicijos išaugs.
 
Šią savaitę paladžio kaina nukrito iki 2558 $/oz. Platinos kaina taip pat nemenkai sumažėjo – metalas kainuoja 872 $/oz; šaltinis „Finance.nine.com.ua“ konstatuoja, kad platinos kaina krito net 13 %. Nors paladžio poreikis automobilių gamybos rinkoje ir toliau auga, korona virusas turi įtakos tiek paladžio, tiek platinos kainų mažėjimui (šalt. „Materials-risk.com“). Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad dėl šio viruso ne tik perkama ženkliai mažiau metalų, bet ir stoja kasyklų darbai. Tas pats šaltinis teigia, kad kuo ilgiau tęsis ši nepaprastoji padėtis, tuo didesnę neigiamą įtaką ji turės ne tik Kinijos, bet ir viso pasaulio ekonomikai.
 


 
Šią savaitę tik vario kaina paaugo – jis kainuoja 5723,2 $/t. Pasirodo, kad korona virusas variui neturi didelės įtakos. Čilės kasybos ministras Baldo Prokurica teigia, kad po korona viruso vario kaina dar labiau išaugs (šalt. „Mining.com“).