Metalų Biržos

Vasario 26, 2020

Šią savaitę ne visų tauriųjų metalų kainos paaugo – vario ir platinos nukrito. Gan stipriai paaugo aukso ir paladžio kainos, sidabro irgi šiek tiek pakilo. Panašu, kad vienas iš korona viruso padarinių gali būti augančios tauriųjų metalų kainos (šalt. „Metalsdaily.com“). Virusas jau plinta ir Europoje – kaip tai palies tauriųjų metalų vertes, belieka tik stebėti.
Aukso kaina paaugo iki 1653,45 $/oz. Šią savaitę geltonojo metalo vertė padidėjo labai ženkliai, lyginant su praeita. „Actionforex.com“ teigia, kad korona virusas turi daug įtakos dabartiniam aukso kainos augimui. Nemaža tikimybė, kad kitą savaitę aukso vertė gali viršyti net 1800 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Juk auksas visada buvo patikima ir populiari investicija, dėl to, esant krizinėms situacijoms, jo populiarumas – didėja.
 
Sidabro kaina irgi šoktelėjo iki 18,61 $/oz. Šio metalo kainos augimui taip pat įtakos turi korona virusas (šalt. „Investingcube.com“). Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad sidabras dabar yra itin populiarus tarp investuotojų. Visgi, kaip bus toliau – dar neaišku. Šaltinis „Econotimes.com“ mano, kad sidabras gali pasiekti 18,88 $/oz ribą ir po to jo kaina mažės. Tuo tarpu „Finance.yahoo.com“ teigia, kad sidabro vertė tikrai augs iki 19 $/oz, o gal net ir daugiau.
 
Paladžio kaina ir toliau sparčiai auga – šią savaitę jis kainuoja 2648 $/oz. Platinos kaina nukrito vos vos - iki 965 $/oz. Šaltinis „Investing.com“ teigia, kad Kinijoje automobilių pardavimai krito 92 % per pastarąjį laikotarpį. Visgi, tai didelės nuostabos nekelia – kone visi šalies gyventojai yra priversti likti namie. Tačiau šis faktas netrukdo paladžio kainai rekordiškai augti (šalt. „Materials-risk.com“). Platinos vertė laikosi gan pastoviai – iš kreivės galima matyti, kad kaina kartais pasiekia arba viršija 1000 $/oz ribą. Šaltinis „Menafn.com“ mano, kad platinos kaina augs iki 1040 $/oz artimiausiu metu.
 


 
Vario kaina krito gan ženkliai – šiuo metu jis kainuoja 5685,72 $/t. Varis yra vienas iš metalų, kuriam korona virusas turi tiesioginės neigiamos įtakos – šalyje sustojus darbui, metalas tampa nebereikalingas (šalt. „Mining.com“). Belieka laukti, kad ši situacija pagerėtų – tai leis vario kainai augti.