Metalų Biržos

Vasario 19, 2020

Vasario mėn. vidurys rodo kiek pozityvesnius ženklus – visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Nors Kinijos ekonomika yra kiek pasilpusi nuo korona viruso atneštų padarinių, tai, pasirodo, kol kas neturi neigiamos įtakos tauriųjų metalų kainoms. JAV dolerio nepastovumas taip pat leidžia tauriųjų metalų kainoms didėti (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina paaugo iki 1584,9 $/oz. Augimas, lyginant su praeita savaite, nėra didelis, tačiau metalas stengiasi išlaikyti pastovią savo kainą, o tai – geras ženklas. Geltonasis metalas taip pat tapo atsparesnis Kinijos nepaprastajai padėčiai (šalt. „Reuters.com“). Įdomu ir tai, kad aukso poreikis pradėjo augti (šalt. „Kitco.com“). „Uk.reuters.com“ teigia, kad aukso kaina turėtų kurį laiką laikytis ties 1600 $/oz riba.
 
Sidabro kaina iš lėto auga – šiuo metu jis kainuoja 17,82 $/oz. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad sidabras nors ir lėtai, bet užtikrintai didina savo vertę. Kazachstano kasyklose didinami sidabro gavybos darbai (šalt. „En.trend.az“). Šaltinis „Etfdailynews.com“ mano, kad investuotojams dar nereikėtų skubėti investuoti į sidabrą – verta šiek tiek palaukti ir stebėti, ar jis išlaikys savo pastovią vertę ir ilgesnį laiką.
 
Šią savaitę paladžio kaina paaugo gan ženkliai – iki 2522 $/oz. Tuo tarpu platinos vertė padidėjo simboliškai iki 970 $/oz. Kinijoje automobilių pardavimai per pastarąjį laikotarpį krito 10 % (šalt. „Uk.Reuters.com“). Europoje būtent naujų automobilių pardavimai taip pat krito 7,4% (šalt. „Metalsdaily.com“). Tačiau šie veiksniai, kaip galima pastebėti, kol kas neturi didelės įtakos nei paladžio, nei platinos kainų pokyčiams. Šaltinis „Fxstreet.com“ mano, kad paladžio staigus kainos augimas yra laikinas – neaišku, ar jis toliau didins savo kainą. Šaltinis „Cmegroup.com“ teigia, jog platinos kainos augimui reikalingas kuo didesnis metalo industrinis panaudojimas – jei šio poreikio nebus, metalo kaina išliks tokiame pat lygyje. Galima teigti, kad jei automobilių pardavimai atsigautų, platinos kaina taip pat didėtų.
 


 
Vario kaina pakilo iki 5771,7 $/t. Tik laiko klausimas, kada vario kaina dar stipriau paaugs – šio metalo poreikis kyla nuolatos. Vario kasyklų pardavimai didėja (šalt. „Mining.com“). Kai Kinijoje baigsis nepaprastoji padėtis, vario kaina, tikėtina, dar labiau paaugs.