Metalų Biržos

Vasario 12, 2020

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos labai panašios kaip ir praeitą. Aišku, sidabro, paladžio ir vario vertės šiek tiek paaugo, bet labai nežymiai. Platinos ir aukso kainos nukrito, tačiau taip pat nežymiai. Panašios situacijos galima tikėtis ir ateinančiomis savaitėmis, kadangi korona virusas ir toliau plinta Kinijoje, kur stoja bet kokie darbai (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, verta pasvarstyti dėl investicijų į pingančius metalus.
Geltonojo metalo kaina nukrito vos keliais JAV doleriais – šiuo metu jis kainuoja 1572,25 $/oz. Auksui tikrai nemažą įtaką daro Kinijos nepaprastoji padėtis – dėl to kiek sustojo šio metalo importas į Azijos šalis (šalt. „Brecorder.com“, „Fxstreet.com“). Bet ne vien korona virusas kelia neramumų investuotojams – JAV dolerio nepastovumas taip pat nekelia gerų emocijų. Kol kas doleris yra kiek kritęs, o tai lygu tauriųjų metalų kainų augimui, tačiau po kelių mėnesių ši situacija gali pasikeisti ir jei taip bus – aukso kaina kris (šalt. „Fxempire.com“).
 
Sidabro kaina pasikeitė vos keliais centais – šiuo metu jis kainuoja 17,77 $/oz. Kol kas baltasis metalas išlaiko pastovią savo vertės poziciją ir ne itin reaguoja į pokyčius Kinijoje (šalt. „Finance.yahoo.com“, „Investingcube.com“). Šaltinis „Kitco.com“ žada sidabrui puikią ateitį – anot šaltinio, jo kaina turėtų pakilti net iki 23 $/oz.
 
Paladžio kaina šiek tiek pakilo iki 2356 $/oz, o platinos – kiek nukrito iki 963,5 $/oz. Dyzelinu varomų automobilių pardavimai ir toliau krenta visame pasaulyje. Netgi kai kurie automobilių salonai Kinijoje tuštėja (šalt. „Asiatimes.com“). Tačiau elektromobilių pardavimai Europoje padidėjo 62 % (šalt. „Electrek.co“, „Uk.news.yahoo.com“). Visgi, šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad labiausiai populiarės hibriniai automobiliai, o tai ir toliau didins paladžio poreikį. Tikėtina, kad ir platinos kaina kils (šalt. „Dailyfx.com“). Šaltinis „Valuewalk.com“ teigia, kad platina yra gera alternatyva vietoj investavimo į auksą.
 


 
Vario kaina šiek tiek atsigavo – šiuo metu pakilo iki 5692,34 $/t. Panašu, kad streikai kiek aprimo, bet dėl korona viruso užsitęsia vario pristatymas į Kiniją – šioje valstybėje sunaudojami dideli vario kiekiai (šalt. „Mining.com“). Čilėje per 2019 metus 44 000 tonomis sumažėjo vario gavyba, lyginant su 2018 metais – verta stebėti, ar kažkada neateis ir vario trūkumas.