Metalų Biržos

Sausio 29, 2020

Besibaigiantis sausio mėnesis atnešė šiokių tokių pokyčių tauriųjų metalų kainoms: aukso ir sidabro vertės paaugo, bet paladžio, platinos ir vario atvirkščiai – nukrito. Geopolitiniai neramumai, vykstantys tarp didžiųjų pasaulio valstybių, nerimsta. Kinijoje atsiradęs korona virusas turės daug neigiamos įtakos šiai valstybei – investuotojai atsargiau investuos šioje šalyje, taip pat uždaroma nemažai gamyklų – sustoja darbai. Tačiau šis įvykis yra puiki proga tauriesiems metalams didinti savo kainas (šalt. „Thearmchairtrader.com“). Bet visgi, lyginant pastarųjų savaičių metalų kainas, sunku nuspręsti, į kurią pusę jos kryps (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina vėl paaugo – šiuo metu jis kainuoja 1580,55 $/oz. Kinijoje auga geltonojo metalo poreikis ir sunaudojimas, tad tai teigiamai veiks jo kainą (šalt. „Sharpspixley.com“). Šaltinis „Woodmac.com“ teigia, kad geopolitiniai neramumai taip pat turės teigiamos įtakos aukso vertei. Manoma, kad šiais metais aukso kaina gali pakilti net iki 2000 $/oz (šalt. „Investing.com“).
 
Sidabras neatsilieka nuo aukso vertės didėjimo tendencijų – jo kaina paaugo iki 18,08 $/oz. Kinijoje vykstanti nepaprastoji padėtis turi teigiamos įtakos tiek sidabro, tiek aukso verčių didėjimui (šalt. „Thearmchairtrader.com“). Investuotojai taip pat itin stebi baltojo metalo kainos pokyčius, manoma, kad vertė ir toliau didės (šalt. „Commoditytrademantra.com“, „Bloomberg.com“).
 
Paladžio kainos augimas sustojo – šiuo metu jis kainuoja 2290 $/oz. Platinos kaina irgi nukrito iki 986 $/oz. Kas toliau vyks su paladžio kaina – dar neaišku, kadangi jo poreikis nemažėja, ypatingai iš Kinijos (šalt. „Moneycontrol.com“, „Etftrends.com“). Visgi, šaltinis „Kitco.com“ mano, kad paladžio kaina gali pasiekti net 3500 $/oz ir tik tada nustoti augti. „Metalsdaily.com“ teigia, kad dabar verčiau yra investuoti į platiną, kadangi šio metalo kaina neišaugo taip staigiai ir laikosi gan pastoviai. Manoma, kad platina šiais metais gali padidinti savo vertę iki 1200 $/oz (šalt. „Investing.com“). Verta paminėti, kad Europoje išaugo elektromobilių pardavimai (šalt. „Uk.news.yahoo.com“).
 
 
Šią savaitę vario kaina nukrito gan ženkliai – iki 5702,15 $/t. Čilės kasyklose ir toliau tęsiasi streikai, o tai tiesiogiai veikia vario kainą. Nepaprastoji padėtis Kinijoje taip pat veikia šį metalą – Kinija yra viena didžiausių šio metalo pirkėjų (šalt. „Mining.com“). Jei kitą savaitę streikai kasyklose aprims, galima tikėtis, kad ir vario kaina kiek pasitaisys.