Metalų Biržos

Sausio 23, 2020

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos laikosi gan stabiliai, tik sidabro ir vario kiek nukrito. Ekonominiai ir politiniai nesutarimai niekur nedingsta, tad taurieji metalai turi gerą progą didinti savo vertes – paladis ir platina tuo sėkmingai naudojasi. Tikėtina, kad metalų kainos artimiausiu metu ir toliau augs (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina šią savaitę šiek tiek pakilo iki 1556,1 $/oz. Apžvalgininkai laikosi tokios pat minties kaip ir praeitą savaitę – geltonasis metalas yra puiki investicija šiuo laikotarpiu (šalt. „Moneyweek.com“). Rusija per 2019 metus padidino savo aukso rezervus 160 t – tikėtina, kad šiais metais Rusija gali padidinti šį rezervo skaičių dar labiau (šalt. „Sharpspixley.com“). Indijoje jau kurį laiką strigo aukso importo kiekis, bet šiais metais jis atsigaus (šalt. „Bnbbloomberg.ca“). Šaltinis „Themarket.ch“ teigia, kad auksas yra ideali investavimo priemonė ir šiais metais jo kaina gali pakilti iki 3000 $/oz.
 
Sidabro kaina šią savaitę vėl nukrito – šiuo metu metalas kainuoja 17,77 $/oz. Visgi, ši situacija greičiausiai yra laikina – šaltinis „Moneyweek.com“ mano, kad sidabras šiais metais yra vertas investuotojų dėmesio. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad sidabro kaina kurį laiką tikrai svyruos tarp 18 $/oz ribos.
 
Paladis nesustoja mušti rekordų – šiuo metu kainuoja 2402 $/oz. Platinos kaina irgi paaugo iki 1000,5 $/oz. Šaltiniai mano, kad paladžio kaina artimiausiu metu gali pakilti iki 3000 $/oz, bet po to greitai smukti žemyn (šalt. „Finance.yahoo.com“, „Coinspeaker.com“). Platinai žadama irgi šviesi ateitis – manoma, kad jo kaina dar kils (šalt. „Insidefutures.com“). Šių metalų kainoms įtakos nedaro visame pasaulyje krentantys automobilių pardavimai (šalt. „Edition.cnn.com“). Visgi, Kinija ir Europos regionas 2019 metus užbaigė visai neblogais automobilių pardavimais (šalt. „News.cgtn.com“, „Motortrader.com“). 
 


 
Vario kaina vėl nukrito – dabar jis kainuoja 6161,92 $/t. Vario vertė šią savaitę svyruoja dėl Čilės kasyklose vykstančių darbuotojų streikų: jiems vykstant, darbai sulėtėja (šalt. „Mining.com“). Visgi, pasibaigus streikams, viskas turėtų grįžti į savas vėžes ir vario vertė atsigaus, kadangi šiais metais metalas yra labai populiarus ir didina savo poreikį.