Metalų Biržos

Sausio 16, 2020

Nors ekonominė ir karinė įtampa tarp kai kurių didžiųjų pasaulio valstybių nerimsta, tauriųjų metalų kainų augimas kiek apstojo – praeitą savaitę situacija buvo priešinga. Aukso ir sidabro kainos kiek nukrito, paladžio, platinos ir vario pakilo. Visgi, nereikėtų nustebti, kad ši situacija kitą savaitę gali pasikeisti.
Geltonasis metalas dabar kainuoja 1549,8 $/oz. Centriniai pasaulio bankai sparčiai didina aukso rezervus – šis žingsnis yra protingas, kadangi ekonominė krizė įgaus pagreitį, o auksas yra saugi, nenuvertėjanti valiuta (šalt. „Alt-market.com“). Kai didžiosios pasaulio valstybės perka didelius aukso kiekius, panašu, kad netolimoje ateityje tai padarys įtaką šio metalo kainos augimui (šalt. „Voimagold.com“, „Scrapmonster.com“). Šaltinis „Bullionvault.com“ teigia, kad aukso kaina per ateinančius mėnesius gali pakilti iki 2000 $/oz.
 
Sidabro kaina nukrito iki 17,83 $/oz. Šaltinis „Econotimes.com“ teigia, kad baltasis metalas dabar yra pastoviausioje savo kainos pozicijoje. Visgi, šaltinis „Coinspeaker.com“ mano, kad sidabras yra nuvertintas, jo kaina turėtų būti aukštesnė. Sidabras yra plačiai panaudojamas metalas, tad reikia tik išlaukti, kada jo vertė dar labiau padidės (šalt. „Internationalman.com“).
 
Paladis pasiekė naują kainos rekordą – šiuo metu kainuoja 2195 $/oz (šalt. „Investingnews.com“). Platinos kaina irgi pakilo iki  985 $/oz. Kaip paladis įgijo tokį savo populiarumą automobilių industrijoje? Seniau jis buvo daug pigesnis metalas nei platina, nors nepasižymėjo geresnėmis savybėmis (šalt. „Theassay.com“). Bet žaliavų kaina gamintojams visada daro įtaką. Panašu, kad artimiausiu metu populiarumo nepraras nei minėtasis paladis, nei platina – benzinu ar dyzelinu varomi automobiliai išliks dar ilgą laiką, tad šių metalų dar reikės. Juvelyrikos industrijoje platina dabar nėra labai perkama, bet situacija bet kada gali pasikeisti. Manoma, kad šiais metais platinos kaina svyruos tarp 860-1050 $/oz (šalt. „Metalsdaily.com“).
 


 
Vario kaina greitai atsigavo – šiuo metu jis kainuoja 6265,54 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad per šią savaitę varis pasiekė didžiausią savo vertę, lyginant su pastaraisiais aštuoniais mėnesiais. Kodėl kaina taip staigiai pakilo? Panašu, kad rekordiškai didelis metalo poreikis ateina iš Kinijos, o tai daro neabejotinai teigiamą įtaką vario vertės augimui (šalt. „Mining.com“).