Metalų Biržos

Gruodžio 20, 2019

Prieššventinė savaitė atrodo gan neblogai – visų tauriųjų metalų kainos paaugo. Praeitą savaitę atrodė, kad dėl pasaulyje vykstančių ekonominių bei politinių neramumų kai kurie metalai neišlaikys savo tvirtos kainų pozicijos, bet situacija kiek pasikeitė. Visgi, dar nėra iki galo aišku, kaip iki metų pabaigos kis tauriųjų metalų kainos, tad patartina sekti kasdien vykstančius kainų pokyčius.
Aukso kaina per šią savaitę pakilo iki 1475,7 $/oz. Nors JAV dolerio kaina auga (tai praeitą savaitę darė neigiamą įtaką geltonojo metalo vertei), šiuo metu šis veiksnys gerai koreliuoja ir su aukso kaina (šalt. „Fxstreet.com“). Apžvalgininkai mano, kad aukso vertė 2020 metais kils: „Kitco.com“ mano, kad iki 1500 $/oz, o „Forbes.com“ tiki, kad net iki 1700 $/oz. Kaip bus iš tikrųjų – pamatysime kelių mėnesių bėgyje.
 
Sidabro kaina taip pat paaugo iki 17 $/oz. Dabar, anot apžvalgininkų, šio metalo kaina yra stagnacijoje, bet galimas variantas, kad ši situacija – pasikeis (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Moneycontrol.com“ teigia, kad jei baltojo metalo poreikis dar labiau paaugs, tai tikrai teigiamai paveiks jo kainą. Įmonė „Coeur Mining“, valdanti nemažą kiekį sidabro kasyklų Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynuose, sėkmingai plečiasi – tai vienas iš įrodymų, kad ateityje sidabro poreikis nemažės (šalt. „Businesswire.com“).
 
Paladžiui visai nedaug trūksta, kad kainuotų 2000 $/oz. Šio metalo kaina per 2019 metus paaugo net 57 % (šalt. „Livemint.com“). Kadangi metalo kaina nesustoja augti, tai tik dar kartą parodo didelį jo deficitą. Šaltinis „Businesslive.co.za“ teigia, kad kitais metais paladis gali kainuoti net 2500 $/oz. Tuo tarpu platinos kaina pakilo gerokai kukliau – šiuo metu ji kainuoja 926,5 $/oz. Įdomu tai, kad platina juvelyrikos industrijoje palengva praranda savo populiarumą, bet cheminėje – populiarėja (šalt. „Heraeus.com“). Manoma, kad per ateinančius metus, platinos poreikis minėtoje industrijoje išaugs 1-2 %.
 


 
Vario kaina pakilo iki 6161,92 $/t. Variui prognozuojami sėkmingi metai – apžvalgininkai teigia, kad jo poreikis bus ir toliau augs (šalt. „Mining.com“).