Metalų Biržos

Lapkričio 28, 2019

Aukso, sidabro ir platinos kainos šią savaitę žemesnės nei praeitą. Vario kaina tendencingai kyla. Paladis – vėl rekordiškai auga. Tokiam kainų nepastovumui nemažai turi įtakos infliacija ir JAV dolerio nuvertėjimas (šalt. „Internationalman.com“). Svarbi ir vis dar nesibaigianti įtampa tarp JAV ir Kinijos (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi apžvalgininkai teigia, kad kitais metais taurieji metalai turėtų būti brangesni. Jei taip bus, dabar puikus metas investuoti.
Kaip teigia šaltinis „Sharpspixley.com“ – auksui ši savaitė nelabai sėkminga. Šiuo metu metalas kainuoja 1460,75 $/oz. Nors Kinijoje aukso poreikis išlieka stiprus, bendruoju mastu jis yra žemiausias nuo 2016 m. spalio mėn. (šalt. „Forexlive.com“, „Cnbc.com“). Visgi poreikio pokyčiai auksui neturi labai stiprios įtakos – metalas yra užsitarnavęs investuotojų pasitikėjimą. Šaltinis „Etftrends.com“ mano, kad kitais metais geltonasis metalas gali kainuoti 1600 $/oz.
 
Sidabro kaina nukrito iki 17,08 $/oz. Šio metalo, kaip ir aukso, poreikis sumažėjęs (šalt. „Kitco.com“). Visgi, prognozės sidabrui yra palankios. Šaltinis „Bullionvault.com“ teigia, kad net ir dabar apsimoka investuoti į sidabrą. Kadangi metalas nepraranda susidomėjimo ir investuotojai žiūri į jį palankiai, manoma, kad kitais metais baltojo metalo kaina gali augti rekordiniu greičiu (šalt. „Finance.yahoo.com“, „Commoditytrademantra.com“). Jei šios prognozės išsipildys, dabar itin palanku pirkti sidabrą.
 
Paladis ir toliau muša kainos rekordus. Šiuo metu kainuoja net 1813,5 $/oz. Platinos kaina nukrito, bet nežymiai – iki 907,5 $/oz . Paladžiui ir platinai neturi įtakos net krentantys automobilių pardavimai – manoma, kad kitais metais pardavimai bus dar prastesni (šalt. „Edition.cnn.com“). Vis labiau kreipiamas dėmesys į tvarias transporto priemones – elektromobilius. Tiek platina, tiek paladis gali būti naudojami elektromobilių gamybai (šalt. „Business.financialpost.com“). Tad nevertėtų nustebti, kad metalų deficitas dar labiau sustiprės, o kaina – išaugs (šalt. „Businesslive.co.za“). Šaltinis „Capital.com“ teigia, kad paladis kitais metais gali kainuoti net 2000 $/oz. Tuo tarpu platinai prognozuojami irgi pelningi metai – metalas labai reikalingas cheminiame sektoriuje, tad jo deficitas (ir kaina) – išaugs (šalt. „Platinuminvestment.com“).
 


 
Varis stabiliai auga. Šiuo metu kainuoja 5952,48 $/t. Mongolijoje, Čilėje plečiasi šio metalo kasyklos (šalt. „Mining.com“). Visgi, toje pačioje Čilėje vyksta ir kasyklų darbuotojų protestai, o tai lėtina didžiųjų kasyklų darbus.