Metalų Biržos

Lapkričio 21, 2019

Lyginant su praeita savaite, daugelis tauriųjų metalų išlaikė stabilias savo kainas. Kai kurių vertės net didėjo. Artėjant šių metų pabaigai, galima tikėtis, jog kainos ir toliau išliks stabilios, nes pagrindiniai veiksniai, darantys įtaką tauriųjų metalų vertėms, kol kas nerodo ryškių pokyčių (šalt. „Metalsdaily.com“).
Geltonasis metalas išliko pastovus kaip ir praeitą savaitę. Šiuo metu jis kainuoja 1473,4 $/oz. Šaltinis „Bnnbloomberg.ca“ teigia, kad dabar verta saugoti savo aukso rezervus, kadangi šis metalas netolimoje ateityje bus dar sėkmingesnė investicija. Apžvalgininkai mano, kad kitais metais šio metalo kaina gali gerokai viršyti 1500 $/oz. (šalt. „Newsmax.com“).
 
Sidabras, kaip ir auksas, išlaikė pastovią savo kainą. Šiuo metu kainuoja 17,17 $/oz. Aišku, lyginant su keliomis savaitėmis, ji nukrito beveik 1 JAV doleriu. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad baltojo metalo kaina dar kurį laiką stabilizuosis ties 17 $/oz riba. Visgi prognozės šiam metalui gan palankios – tikėtina, kad metalas kitais metais gali paaugti net iki 20 $/oz (šalt. „Fxempire.com“). Verta sekti ir aukso kainos pokyčius, kadangi šie metalai – glaudžiai susiję.
 
Paladžio kainą paaugo – šiuo metu iki 1759,5 $/oz. Platinos taip pat paaugo iki 909,5 $/oz. Nors automobilių pardavimai Kinijoje vėl krenta, tai neturi neigiamos įtakos tiek paladžio, tiek platinos kainoms (šalt. „Scmp.com“). Paladis vadinamas 2020 metų geriausiu metalu investuotojams – galima teigti, jog ir ateinančiais metais jo kaina tikrai kils (šalt. „Fool.ca“). Rusija turi didelių planų, susijusių su platina ir paladžiu – vysto naują projektą ir planuoja būti daugiausiai šių metalų išgaunančia valstybe (šalt. „Rt.com“). Svarbu pridurti, kad platinos kainai augti sparčiau trukdo didžiųjų kasyklų darbuotojų streikai dėl algų pakėlimo – vykstant streikams, darbai sustoja (šalt. „fin24.com“). Tačiau didžiosios kasyklos yra linkę eiti į derybas su darbuotojais, tad pasibaigus streikams, platinos kaina turėtų vėl paaugti.
 


 
Nuo praeitos savaitės vario kaina irgi kiek paaugo – iki 5859,89 $/t. Viena didžiausių vario kasyklų Čilėje „Codelco“ gavo sutikimą iš Ekvadoro kasyklos „Enami“, kad gali plėtoti naujos kasyklos projektą šalia Ekvadoro sostinės (šalt. „Mining.com“). Vario kasyklų darbai nestoja, tad galima tikėtis, jog tiek metų pabaiga, tiek kitų pradžia atrodys pozityviai.