Metalų Biržos

Lapkričio 8, 2019

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kreivės panašios – savaitės viduryje jos buvo pasiekusios aukščiausią savo tašką, tačiau paskutinėmis dienomis – vertės nukrito. Aišku, lyginant su praeita savaite, vertės sumažėjo nestipriai, platinos net keliais JAV doleriais paaugo. Šiai situacijai daugiausiai įtakos turėjo JAV dolerio pakilimas bei JAV ir Kinijos prekybos karas (šalt. „Metalsdaily.com). Tik varis nepatyrė jokių nuostolių. Anaiptol – iki savaitės galo jo kaina pakilo.

Geltonojo metalo kaina nukrito keliais doleriais iki 1484,13 $/oz. Šią savaitę apžvalgininkai turi aiškesnes prognozes auksui – jo poreikis mažėja (šalt. „Gold.org“). Pavyzdžiui, Indijoje šio metalo poreikis yra mažiausias nuo 2016 metų (šalt. „Bnnbloomberg.ca“). Pasaulio centriniai bankai aukso perka mažiau (šalt. „Thenational.ae“). Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, jog gruodį auksas kainuos 1400 $/oz – o tai gan nemenkas kainos krytis.
 
Sidabro kaina nukrito iki 17,59 $/oz. Šią savaitę jo vertė viršijo net 18 $/oz ir apžvalgininkai mano, kad metalas išlaiko gan saugią savo poziciją (šalt. „Finance.yahoo.com“). Baltajam metalui nemažai įtakos daro JAV ir Kinijos prekybos karas, tad jo kaina dar kol kas nelinkusi nusistovėti (šalt. „Investingcube.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja sidabrui kiek kitokią ateitį nei auksui – manoma, kad jo kaina pakils iki 18,32 $/oz.
 
Paladis ir toliau laikosi rekordiškoje pozicijoje – šiuo metu kainuoja 1779,5 $/oz. Platinos vertė pakilo net keliais doleriais iki 929,5 $/oz. Šaltinis „Banyanhill.com“ teigia, kad paladžio kainos burbulas greit sprogs – platina yra beveik perpus pigesnė ir siūlo kone tokias pat naudas kaip ir paladis. Tuo tarpu jau ne vieną mėnesį automobilių pardavimai pasaulyje yra itin sumažėję – tai taip pat daro įtaką šių abiejų metalų kainoms. Šaltinio „Oilprice.com“ apžvalgininkai teigia, kad dyzeliniai ir benzininiai automobiliai niekur dar greitu metu nedings – jų paklausa vis tiek išlieka. Vokietijoje per spalį taip pat padidėjo automobilių pardavimai (šalt. „Europe.autonews.com“).
 


 
Varis pastaruoju metu išlaiko tvirtą savo kainos poziciją – šiuo metu kainuoja daugiau nei praeitą savaitę, 5926,03 $/t. Panašu, kad jaučiamas vario trūkumas – Čilėje prasidėjo kasyklų darbuotojų protestai. Viena didžiausių pasaulio vario kasyklų „Antofagasta“ teigia, kad metalo gavyba dėl to sulėtės (šalt. „Metalsdaily.com“).