Metalų Biržos

Spalio 30, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje kiek sėkmingesnė – kone visų tauriųjų metalų kainos paaugo, kai kurių – net rekordiškai. Verta stebėti, kas bus toliau, kadangi daugelis neramumų, kurie daro įtaką metalų kainoms, niekur nedingsta – JAV ir Kinijos prekybos karas, „Brexit“, daugelyje valstybių esanti ekonomikos krizė. Kol kas metalai gan sėkmingai išlaiko savo vertes, bet kas bus per ateinančius mėnesius – nežinia (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina išliko beveik tokia pati kaip ir praeitą savaitę – 1487,8 $/oz. Prognozės geltonajam metalui dar neaiškios, kai jo poreikis rinkose mažėja (šalt. „Gold.org“). Tas pats šaltinis teigia, kad ir investuotojai praranda susidomėjimą metalu. Svarbu paminėti, kad ir Kinijoje krenta aukso importo skaičiai, nors Kinijos investuotojams auksas atrodo vis dar patraukliai (šalt. „Forbes.com“, „Brecorder.com“).
 
Baltojo metalo kaina pakilo iki 17,8 $/oz. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad sidabras sėkmingai kyla link 18 $/oz ribos – šią savaitę ši vertė jau buvo pasiekta, tik jos pabaigoje kiek nukrito. Apžvalgininkai mano, jog sidabrui nusimato šviesi ateitis. Pavyzdžiui Indijoje šio metalo poreikis smarkiai auga (šalt. „Bloomberg.com“). „Business-standard.com“ teigia, jog sidabras turėtų savo augimu pralenkti auksą ir jo kaina kils 14 % iki Naujųjų metų. „Forbes.com“ priduria, kad per ateinančius metalus sidabro vertė ir toliau augs, o poreikis – tikrai nemažės.
 
Paladžio kaina vėl paaugo – šiuo metu iki 1782,5 $/oz. Svarbu paminėti, kad šią savaitę jo kaina buvo šoktelėjusi net iki 1800 $/oz – pirmą kartą iki tokio lygio, nors metalo deficitas niekur nedingo (šalt. „Newsmax.com“). Šaltinis „Etfdailynews.com“ rekomenduoja investuotojams pardavinėti paladį, kol jo kaina yra tokia aukšta. „Investing.com“ mano, kad gali būti, jog metalo kaina pakils net iki 2000 $/oz.
Platinos kaina irgi paaugo iki 920,5 $/oz. Tris savaites pastoviai augantis metalas neša teigiamą viltį investuotojams (šalt. „Cnbc.com“). Platina yra 30 kartų sunkiau randamas metalas nei auksas, tad augant jo poreikiui, neabejotinai augs ir jo kaina (šalt. „Cmegroup.com“).
 


 
Vario kaina paaugo iki 5923,82 $/t. Australijoje ir Kanadoje auga vario kasyklos, jas vejasi ir didžiosios Pietų Amerikos, Afrikos kasyklos (šalt. „Mining.com“). Panašu, kad kasyklų darbuotojų protestai irgi aprimsta.