Metalų Biržos

Spalio 25, 2019

Ilgai lauktas įvykis – šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Bet atsipalaiduoti nevertėtų, kadangi JAV ir Kinijos prekybos karas nesibaigia, o „Brexit“ data – artėja (šalt. „Metalsdaily.com“). Kadangi kainos paaugo ne itin stipriai, į daugelį metalų apsimoka investuoti, nes tikėtina, kad vertės, artėjant šventėms, augs.
Geltonojo metalo vertė paaugo iki 1488 $/oz. JAV doleris yra kiek nusilpęs, tad ekspertai mano, kad į auksą verta investuoti šiuo periodu (šalt. „Bullionvault.com“). Tas pats šaltinis teigia, kad aukso kaina nekils daugiau nei 1500 $/oz; dėl to kyla klausimų, ar verta stipriai investuoti į geltonąjį metalą. Šaltinis „Kitco.com“ prognozuoja, kad 2020 m. auksas kainuos 1350 $/oz, o 2021 m. – 1250 $/oz. Jei šios prognozės išsipildys, verta keletą kartų pamatuoti, ar dabar verta investuoti į auksą.
 
Sidabras šiuo metu kainuoja 17,45 $/oz. Kurį laiką gan silpną poziciją palaikęs metalas pradeda atsigauti – šaltinis „Moneycontrol.com“ teigia, kad baltasis metalas gan jautriai reaguoja į pasaulyje vykstančius ekonominius pokyčius (šalt. „Finances.yahoo.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabro reikia užsipirkti jau dabar, kol dar nevėlu – t. y. kainos yra dar prieinamos. Galimas variantas, kad sidabro kaina viršys 18 $/oz (šalt. „Stocknews.com“).
 
Paladis auga kaip ant mielių – šiuo metu kainuoja 1753,5 $/oz. Platina irgi po truputį atsigauna ir kainuoja 891,5 $/oz. Kiekvieną savaitę ekspertai teigia, kad paladžio kainos augimas yra rekordiškas (šalt. „Metalsdaily.com“). Analitikai teigia, kad šio metalo trūkumas vis dar egzistuoja – dėl to ir auga metalo kaina (šalt. „Wsj.com“). Tuo tarpu platina atrodo kaip visai geras variantas investuoti – šaltinis „Etfdailynews.com“ mano, kad verta pirkti šio metalo. „Etftrends.com“ pataria, kad reikia pasitelkti kantrybę, jei norite investuoti į platiną – jos vertė lėčiau auga. „Unki“ kasykloje Zimbabvėje platinos gavyba paaugo 6 % (šalt. „Newzimbabwe.com“).

 
 
Varis gerokai atsigavo šią savaitę – metalas kainuoja 5802,57 $/t. Kasyklų darbuotojų protestai nesiliauja daugelyje valstybių – stoja ir kasyklų darbai (šalt. „Mining.com“). Verta stebėti, ar po protestų vario kaina išliks tokia pati, ar sumažės.