Metalų Biržos

Spalio 18, 2019

Šią savaitę aukso, sidabro ir platinos kainos nukrito, o paladžio ir vario – paaugo. Tokiam kainų nepastovumui, o ypač jų mažėjimui, įtakos turi ne vienas veiksnys. Pavyzdžiui, artėja „Brexit“ data, kuri kelia neaiškumų daugeliui valstybių, kurios yra ekonomiškai susijusios su šia šalimi – jų tikrai daug (šalt. „Metalsdaily.com“). Neverta pamiršti JAV ir Kinijos prekybos karo, kuris ir toliau daro neigiamą įtaką Kinijai – valstybei, kurios ekonomika ir darbo jėga yra svarbi kone kiekvienai šaliai. Visgi, nukritusios metalų kainos dažnai būna puiki proga investuoti – manoma, kad iki metų galo metalai turėtų atsigauti.
Auksas dabar kainuoja 1480,98 $/oz. Geltonojo metalo kainos kryčiui įtakos turi ir mažėjantis jo poreikis: pavyzdžiui, aukso eksportas JAV sumažėjo 24 % (šalt. „Scrapmonster.com“, „Mining.com“). Tačiau tai gali būti ir prekybos karo padarinys. Šaltinis „Fool.co.uk“ teigia, kad per metus aukso kaina gali pakilti iki 2000 $/oz. Verta stebėti, kaip šio metalo kaina keisis per ateinančias savaites ir, pamačius gerą progą, investuoti bei tikėtis sėkmingo kainos augimo ateityje.
 
Sidabras šiuo metu kainuoja 17,41 $/oz. Savaitės pradžioje į baltąjį metalą buvo stipriai investuojama, tačiau per kelias dienas ši situacija pasikeitė – kaip teigia „Fxempire.com“, investuotojai tapo „tylūs“. Galimas variantas, kad sidabras dar nekelia pasitikėjimo investuotojams. Tačiau Indijoje sidabras skinasi kelią – tampa vienu populiariausių tauriųjų metalų dėl savo žemos kainos (šalt. „Theprint.in“). „Fortuna Silver Mines Inc.“ iki paskutinio 2019 metų ketvirčio jau išgavo 1,9 mln. uncijų sidabro, tad galima teigti, jog metalo poreikis nemažėja, kai kasyklos dirba pilnu pajėgumu (šalt. „Globenewswire.com“).
 
Paladis nesustoja augti – šiuo metu kainuoja 1733,5 $/oz. Platinos vertė krito iki 883,5 $/oz. Šaltiniai vienareikšmiškai sutinka, kad šis paladžio kainos augimas yra rekordiškas (šalt. „Investing.com“, „Insidefutures.com“). Ir tam net nedaro įtakos dar stipriau mažėjantys automobilių pardavimai Kinijoje (šalt. „Zerohedge.com“). Apžvelgiant platiną, ekspertai mano, kad šis kainos sumažėjimas yra laikinas ir metalo kaina tikrai atsigaus (šalt. „Etftrends.com“, „Finance.yahoo.com“).
 


 
Vario kaina pagaliau paaugo iki 5698,95 $/t. Visgi, ne vienoje kasykloje vyksta darbuotojų protestai – panašu, kad kasybos darbai gali stoti (šalt. „Mining.com“). Blogiausiu atveju, net prasidėti vario deficitas.