Metalų Biržos

Spalio 10, 2019

Tendencijos kartojasi – vieną savaitę visų tauriųjų metalų kainos krenta, o kitą – auga. Taip įvyko ir per pastarąsias savaites – prieš tai kritusios metalų kainos atsitiesia. Silpnas JAV doleris, kiek mažėjanti įtampa tarp Kinijos ir JAV turi teigiamos įtakos metalų kainoms (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, atsipūsti nevertėtų, nes neaišku, ką atneš paskutiniai šių metų mėnesiai. Naudinga pasidomėti, kuriems metalams prognozuojama šviesi ateitis, taip pat į tuos, kurie turi mažiausią rizikos galimybę.
Aukso kaina pagaliau vėl peržengė 1500 $/oz. Aukso kainos augimui daugiausiai įtakos turi sušvelnėjusi JAV ir Kinijos prekybos karo situacija (šalt. „Uk.reuters.com“). Kinija naudojasi šia situacija didindama aukso rezervus atsargiai – nedideliais kiekiais (šalt. „Sharpspixley.com“). Apžvalgininkai vis dar mano, kad iki metų galo auksas kainuos 1600 $/oz (šalt. „Sharpspixley.com“).
 
Sidabro kaina vėl pakilo – šiuo metu iki 17,74 $/oz. Šaltinis „Forexlive.com“ teigia, jog tiek auksas, tiek sidabras atrodo kaip daug žadantys metalai. Investuotojai nebijo rizikuoti ir investuoja į baltąjį metalą – tai taip pat turi įtakos sidabro kainos augimui (šalt. „Fxempire.com“). Dabar metalo kaina yra gan strigusi, bet galimas variantas, kad greitu metu ji viršys 18 $/oz (šalt. „Investing.com“).
 
Paladžio kaina auga rekordišku greičiu – šiuo metu siekia 1672,5 $/oz (šalt. „Barrons.com“). Platinos kaina irgi paaugo iki 890,5 $/oz. „Barrons.com“ teigia, jog paladis užgožia platiną savo sparčiu kainos augimu. Apžvalgininkai iš „Financial-news-now.com“ mano, kad visgi verta investuoti į abu metalus – jie, galimai, yra geresnis investavimo derinys nei auksas ir sidabras. Tie, kas nori investuoti tik į platiną, gali džiaugtis – investuotojai prognozuoja dar didesnį vertės augimą (šalt. „Dailywealth.com“). „Etfdailynews.com“ mano, kad dabar yra puikus metas investuoti į platiną. Juk jos kaina auga ir dėl limituoto kiekio – panašu, kad trūkumas niekur nedings (šalt.
News.metal.com“).

 
 
Varis šiek tiek atsilieka nuo kitų metalų šią savaitę – kainuoja 5661,47 $/t. Tačiau darbai nestoja, o kartais pasitaiko ir kliūčių – Kinija perėmė griežčiau kontroliuoti Konge esančią kasyklą, Ekvadore taip pat vyksta neramumai, susiję su kasyklų darbu (šalt. „Mining.com“). Įdomu: kuriami palydovai, kurie stebės vario tiekimą visame pasaulyje.