Metalų Biržos

Spalio 4, 2019

Spalio mėnuo prasidėjo su kone visų tauriųjų metalų kainų kryčiu – tik paladžio kaina išliko tokia pat, kaip ir praeitą savaitę. Visgi, ši situacija nebūtinai yra prasta – metalų kainos greitu metu gali vėl pakilti, o naudotis pigesne jų verte – naudinga (šalt. „Metalsdaily.com).
Geltonojo metalo kaina nukrito iki 1478,85 $/oz. Ekspertai mano, kad ši situacija – trumpalaikė. „Sharspixley.com“ teigia, jog tik laiko klausimas, kada auksas kainuos 1600 $/oz. Neskaitant šio kainos kryčio, auksas turi gan stiprią poziciją. Švelnėja JAV ir Kinijos prekybos karas – aukso importas Kinijoje yra labai svarbus, tad sankcijos jam ne tokios griežtos. Importo skaičius šioje šalyje vėl po truputį auga (šalt. „Sharpspixley.com“).
 
Neverta nustebti, kad ir sidabro vertė šią savaitę nukrito. Šiuo metu metalas kainuoja 17,26 $/oz. Šaltinis „Bullionvault.com“ mano, kad šis kainos krytis dar nenusprendžia sidabro ateities. Atvirkščiai – metalas yra prie starto linijos ir jo kaina tikrai augs. Galbūt net iki 20 $/oz (šalt. „Bullionvault.com). Svarbu paminėti, kad investicijos į baltąjį metalą išaugo net 82 % (šalt. „Kitco.com“).
 
Paladžio kaina išliko tokia pat, kaip ir praeitą savaitę – 1657,5 $/oz. Galima pastebėti, jog per visą savaitę metalo kaina augo ir tik paskutinėmis dienomis kiek nukrito. Platinos kaina nukrito iki 876,5 $/oz. Rugsėjo mėnesio automobilių pardavimai visame pasaulyje atrodo gan neblogai – nors praėjusiais mėnesiais jie strigo, šiuo metu situacija gerėja (šalt. „247wallst.com“). Dėl to neverta nustebti, kad ir paladžio kaina kyla – jaučiamas stiprus metalo deficitas. Jo kaina gali pakilti iki 1700 $/oz – beveik tokia pat vertė jau buvo pasiekta ir praėjusią savaitę (šalt. „Miningmx.com“). Platinos kainos pokyčius irgi verta stebėti – apžvalgininkai rekomenduoja investuoti į šį metalą jei jo kaina bus žemesnė nei 800 $/oz (šalt. „Moneyweek.com“).
 


 
Vario kaina nukrito iki 5668,08 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad dabar varis yra kiek sunkesniame periode – jis įstrigęs tarp mažėjančios gavybos ir nykstančio poreikio. Verta stebėti, kaip vario kaina kis iki metų galo – juk didieji naujų vario kasyklų projektai dar tik įsibėgės.