Metalų Biržos

Rugsėjo 19, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje gan rami – vieni taurieji metalai gan pastoviai išlaikė savo vertes, kitų kainos kiek paaugo. Nevertėtų nustebti, kad artėjant šių metų pabaigai tauriųjų metalų kainos vėl augs, tad šis laikotarpis yra vertingas metalų atsargų didinimui (šalt. „Metalsdaily.com“).
Šią savaitę auksas kainuoja 1501,35 $/oz. Lyginant su praeita savaite galima pastebėti, jog jo vertė – atsigauna. Šaltinis „Bloomberg.com“ teigia, jog geltonasis metalas kol kas stipriai stovi ties 1500 $/oz vertės riba, tad artimiausiu metu verta stebėti, kur pakryps šio metalo kainos kreivė. Ekspertai iš „Seekingalpha.com“ mano, kad nereikia bijoti investuoti į auksą – jis ir toliau yra vienas stipriausių metalų.
 
Sidabras šią savaitę kainuoja keliais centais pigiau nei praeitą – 18,01 $/oz. Baltasis metalas, kaip ir auksas, dabar laikosi ties savo 18 $/oz riba. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad sidabras dabar yra itin pažeidžiamoje pozicijoje ir verta stebėti, kur jo kaina pakryps per artimiausias kelias savaites. Visgi, šaltinis „Lombardiletter.com“ apžvelgęs kelerių dešimtmečių tendencijas mano kitaip – teigiama, jog nereiktų nustebti, jog sidabro kaina paaugs 300 %.
 
Paladis vėl stiprina savo vertės poziciją – šiuo metu kainuoja 1600,5 $/oz. Platinos kaina irgi šiek tiek paaugo iki 940,5 $/oz. Nors automobilių pardavimai Europoje ir Kinijoje neauga, paladžio poreikis – nemažėja, dėl to auga ir jo kaina (šalt. „Reuters.com“, „Agrinews-pubs.com“, „Finance.yahoo.com“). Apžvalgininkai aptaria ir platinos augantį poreikį – ne tik automobilių gamybos srityje, bet ir juvelyrikos industrijoje (šalt. „Eurasiareview.com“). Šaltinis „Moneyweek.com“ mano, jog platina turi kainuoti daugiau negu auksas ir tai ateityje gali būti visai realu.
 


 
Varis iš esmės laiko pastovią savo kainą. Šią savaitę ji kiek nukrito, bet nežymiai, iki 5760,68 $/t. Po kelių savaičių bus galima matyti tikslesnę vario kryptį – ar metalas ir toliau bus mažiau veikiamas JAV ir Kinijos prekybos karo ir jo kaina atsigaus, ar situacija toliau prastės (šalt. „Mining.com“). Ekvadoro konstitucinis teismas uždraudė individualius kasybos projektus, tad nauji projektai negali judėti į priekį (šalt. „Mining.com“). Tuo tarpu Peru esanti vario kasykla „Las Bambas“ gerina savo efektyvumą, pasirašydama bendradarbiavimo sutartį su „Nokia“ ir „Telefonica“ – įgalins skaitmenizavimą ir automatizaciją.