Metalų Biržos

Rugpjūčio 16, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje yra labai palanki – visų tauriųjų metalų kainos padidėjo, kai kurių net rekordiškai. Taurieji metalai šiuo metu yra mažiau veikiami pasaulyje vykstančių ekonominių veiksnių, kaip JAV ir Kinijos prekybos karo, ekonominė krizės ir t. t. (šalt. „Metalsdaily.com“). Manoma, kad ši teigiama situacija dar tęsis kurį laiką.
Aukso vertė per šią savaitę pakilo rekordiškai – metalas dabar kainuoja 1501,48 $/oz. Ekspertai mano, kad auksui šis periodas labai palankus ir jo kaina gali sparčiai augti – nevertėtų nustebti, jog vertė gali pakilti net iki 2000 $/oz (šalt. „Pethmintbullion.com“, „Thestreet.com“). Investuotojai teigia, jog sunku pralošti, kai investuoji į auksą, ypač jam palankiu periodu – metalas yra laiko patikrinta ir patikima investicija (šalt. „News.metal.com“).
 
Sidabras neatsilieka nuo aukso – šią savaitę jo kainą viršijo net 17 $/oz. Anot apžvalgininkų, baltasis metalas seks aukso tendencijas ir sėkmingai kels savo kainą artimiausiu metu (šalt. „Moneyweek.com“, „Koreajoongang.joins.com“). Šaltinis „Silverseek.com“ pritaria, jog šiuo metu investuotojai turėtų atkreipti dėmesį į sidabrą – jis yra puiki investicija. Įdomus ir vertingas faktas – „Silvercorp Metals“, sidabro kasykla Kinijoje, teikia didelį prioritetą aplinkosaugai ir darbuotojų saugumui, o tai atneša tikros naudos – įmonės pelnas auga (šalt. „Bnnbloomberg.ca“).
 
Paladis šiuo metu kainuoja 1455,5 $/oz, o platina – 855,5 $/oz. Nors ir nežymiai, bet abiejų metalų kainos per šią savaitę paaugo. Abejotina, kad paladžio kaina vėl rekordiškai augtų – Kinijoje ir Indijoje sparčiai krenta automobilių pardavimai (šalt. „Asia.nikkei.com“, „Bloomberg.com“). Tuo tarpu platinai automobilių pardavimų krytis nedaro didelės įtakos, kadangi šis metalas naudojamas plačiau – didžiosios pasaulio kasyklos tikisi rekordiško pelno per šiuos metus (šalt. „Reuters.com“, „Bloomberg.com“).

 
 
Vario kaina paaugo 100 $/t, lyginant su praeita savaite. Metalui numatoma šviesi ateitis – 2030 metais jo reikės 250 % daugiau vien dėl išaugusių elektromobilių įkrovimo aikštelių kiekio (šalt. „Mining.com“). Kinijoje per praeitą mėnesį paskaičiuota išaugusi metalo gavyba. Tuo tarpu „Nautilus Minerals“ kasykla planuoja ieškoti vario net po jūra – numatomi sudėtingi kasybų darbai (šalt. „Mining.com“).