Metalų Biržos

Liepos 25, 2019

Į pabaigą einantis liepos mėnuo kol kas atrodo tikrai neblogai – visi taurieji metalai, išskyrus paladį, stiprina savo pozicijas, o tam daugiausiai įtakos turi JAV doleris. Jis vėl susilpnėjo – lygindami su pastaruoju mėnesiu, apžvalgininkai teigia, jog ši valiuta kol kas yra gan žemoje pozicijoje (šalt. „Metalsdaily.com“). Svarbu pridurti, kad nemažai įtakos tauriųjų metalų vertėms turi ir pasaulyje vykstanti ekonominė krizė – kai kurios šalys skuba investuoti į metalus, o tai padidina jų kainą. Šis laikotarpis išlieka tikrai įdomus, tad verta stebėti, kas toliau vyks tauriųjų metalų rinkoje iki vasaros pabaigos.
Aukso kaina padidėjo daugiau nei 10 $/oz. Šiam metalui didžiausią įtaką turintys veiksnys yra JAV doleris – kadangi jis dabar nukritęs, auksas sėkmingai toliau didina savo vertę. Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, jog dabar yra itin išaugęs aukso pirkimas. Kinija naudojasi silpnesniu JAV doleriu ir vėl didina geltonojo metalo rezervus (šalt. „Scmp.com“). Rusija irgi nenustoja investuoti į auksą – rezervai viršija 100 milijardų JAV dolerių (šalt. „Kitco.com“). Tikėtina, kad aukso kaina ir toliau augs.
 
Šią savaitę sidabro kaina šoktelėjo rekordiškai iki 16,37 $/oz. Jau ir praeitą savaitę šio metalo vertė buvo staigiai pakilusi – metalas nenustoja stebinti investuotojų. Šaltinis „Marketoracle.com“ teigia, jog baltojo metalo kainos kreivė atrodo puikiai ir jam žadama puiki ateitis. Manoma, kad iki šių metų pabaigos jo kaina pakils iki 17 $/oz (šalt. „Kitco.com“).
 
Paladis kiek nukrito iki 1524,5 $/oz, o platina nesustoja augti – metalas šiuo metu kainuoja 855,5 $/oz. Paladžio vertė vis tiek išlieka rekordiškai didelė, bet apžvalgininkai mano, kad tai – tik laiko klausimas, kada pasikeis situacija (šalt. „Investing.com“). Automobilių gamintojai ieško pigesnių šio metalo alternatyvų ir vis daugiau dėmėsio rodo platinai (šalt. „Insidefutures.com“). Minėtas metalas lieka paklausus ir juvelyrikos industrijoje – šie metai jam turėtų būti tikrai palankūs (šalt. „Capital.com“). Tiesa, automobilių pardavimai dabar kritę, bet kai jie išaugs, tikėtina, kad platinos vertė irgi smarkiai padidės (šalt. „Fxstreet.com“).
 


 
Vario kaina paaugo iki 5981,14 $/t. Stebint visos savaitės kainos pokyčius galima pastebėti, jog metalas greitu metu gali viršyti 6000 $/t. Augantis metalo poreikis rinkose išlieka toks pat. Kaip visada plečiasi ir kasyklos – planuojama statyti naują Brazilijoje (šalt. „Mining.com“).