Metalų Biržos

Liepos 18, 2019

Šią savaitę taurieji metalai atrodo gana neblogai – daugelio kaina kiek pakilo. Keleto metalų vertė šiek tiek sumažėjo, tačiau skaičius – nėra žymus. Šiuo metu metalams didžiausią įtaką daro du ekonominiai veiksniai: JAV dolerio augimas ir pasaulyje vykstanti infliacija (šalt. „Cnbc.com“, „Finance.yahoo.com“). Kadangi šie veiksniai jau yra kurį laiką ir tauriųjų metalų vertės laikosi gan neblogai, verta tikėtis, jog netolimoje ateityje situacija gali dar labiau pagerėti.
Geltonojo metalo kaina paaugo iki 1404,91 $/oz. Įdomu tai, kad šią savaitę auksui didelės įtakos nedarė augantis JAV doleris. Kinijoje ir Indijoje mažėja šio metalo poreikis, ypač juvelyrikos industrijoje (šalt. „Etfdailynews.com“, „Scrapregister.com“). Ir nepaisant šių veiksnių, auksas išlaiko gan stiprią poziciją. Stebėtis nevertėtų, kadangi šis metalas yra išlaikęs ilgametį pasitikėjimą, kurio nepamiršta investuotojai. Visgi įdomu stebėti, kaip per ateinančias savaites kis aukso kaina.
 
Sidabro kaina šoktelėjo iki 15,55 $/oz. Tai gan staigus vertės šuolis, lyginant su praėjusiomis savaitėmis. Šaltinis „Insidefutures.com“ teigia, jog dabar baltasis metalas yra pasiekęs vieną aukščiausių savo verčių per pastaruosius keturis mėnesius. Apžvalgininkai iš šaltinio „Kitco.com“ mano, jog investuotojai pradeda pastebėti sidabro teigiamus pokyčius ir šis metas yra itin palankus baltajam metalui.
 
Paladžio kaina nukrio iki 1527 $/oz, o platinos paaugo – metalas šiuo metu kainuoja 838 $/oz. Nors paladis pastarosiomis savaitėmis išlieka daugeliu atžvilgių puikia investicija, apžvalgininkai šiuo metu kreipia nemažą dėmesį į platiną (šalt. „Kitco.com“). Šaltinis „Dailyfx.com“ teigia, jog platinos vertė dabar yra viena aukščiausių per pastaruosius du mėnesius. Neverta pamiršti fakto, kad šio metalo poreikis nuolatos auga (šalt. „Herald.co.zw“). Šaltinio „Insidefutures.com“ ekspertai mano, jog šiuo metu apsimokiausia investuoti į platiną ir sidabrą. Belieka tik stebėti, ar platina išliks tokia pat geidžiama investicija ir ateinančiomis savaitėmis.
 


 
Savaitės pabaigoje vario kaina kiek nukrito ir šiuo metu siekia 5934,84 $/t. Pastaruosius mėnesius vario vertė nestipriai kinta, tad sunerimti nevertėtų. Jo poreikis išlieka toks pat nemažas; Peru ir Čilės kasykloms skiriamos milijoninės investicijos (šalt. „Mining.com“).